تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : هفت هزار پست سازماني در محيط زيست خالي است
دوشنبه، 27 فروردین 1397 - 13:57 کد خبر:77990
معاون توسعه مديريت، حقوقي و امور مجلس سازمان حفاظت محيط زيست از وجود هفت هزار پست خالي در اين سازمان خبر داد و گفت: براي رفع مشكل كمبود نيروي انساني پيگير اخذ مجوزهاي استخدامي هستيم.


به گزارش تيتربرتر، "كريم شافعي" عصر امروز (دوشنبه) در مراسم توديع و معارفه مديركل سابق و جديد حفاظت محيط زيست استان قزوين، افزود:
هم اكنون 15هزار پست سازماني در سازمان محيط زيست كشور وجود دارد.
شافعي با اشاره به اينكه امسال آزمون استخدامي براي جذب 200 كارشناس ارشد و دكترا و همچنين 300 محيط بان جديد را برگزار خواهيم كرد، ادامه داد: در راستاي تامين نيروهاي زبده و كارشناس در امر محيط باني به دنبال آن هستيم تا دانشكده محيط زيست را به دانشكده محيط زيست و محيط باني تبديل كنيم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود محيط زيست را مجموعه اي از عوامل تاثيرگذار در خلقت و حيات انسان ها دانست و افزود: اين سازمان متولي بهينه سازي زندگي براي انسان، حيوانات و گياهان است.
به گفته وي، مسئولان به محيط زيست نه به عنوان يك سازمان، بلكه به عنوان محيط زيست حيات تمام گياهان، حيوانات و بشر نگاه كنند.
شافعي با تاكيد بر اينكه بايد بسترها را براي برداشتن عوامل تخريب گر محيط زيست فراهم كرد، ادامه داد: هم اكنون شاهد عدم استفاده بهينه از منابع آب، خاك و هوا هستيم و بايد طرح جامع آب، خاك و مديريت هوا را براي همه استان هاي كشور داشته باشيم.
وي اضافه كرد: براي اين كار از سال جاري اعتبارات خود را بر مبناي برنامه هاي اعلام شده از سوي استان ها اختصاص مي دهيم.
شافعي در ادامه به كانون هاي گرد و غبار در مناطق مختلف كشور از جمله آبيك قزوين اشاره كرد و گفت: براي كنترل و مديريت اين معضل، برنامه و طرح مناسبي بايد با مشاركت دانشگاه ها طراحي شود تا پس از ارائه، اعتبارات مورد نياز آن نيز تخصيص يابد.
شافعي همچنين به موضوع پسماندها اشاره كرد و افزود: با تلاش مشترك سازمان حفاظت محيط زيست و وزارت كشور، مجلس در تبصره 6 خود 10 هزار ميليارد ريال براي پسماندها پيش بيني كرده است.
وي ادامه داد: اگر براي تمام استان ها طرح هاي معين مديريت انواع پسماند عادي، خطرناك و هسته اي تهيه شود تا چند سال آينده مشكلي به نام پسماند در كشور نخواهيم داشت.
وي، پساب ها را خطري جدي براي محيط زيست دانست و از استانداري ها و شركت هاي آب منطقه اي خواست با مديريت و فراوري آنها به حفظ محيط زيست و استفاده از پساب هاي فرآوري شده در حوزه هاي مختلف كمك كنند.
شافعي در ادامه از طرح لايحه مربوط به حمايت از محيط بان ها در مجلس خبر داد و گفت: اين لايحه به زودي در كميسيون قضايي مجلس شوراي اسلامي بررسي مي شود و اميدواريم مورد تصويب قرار گيرد.
شافعي درباره بيمه تكميلي محيط بانان نيز، گفت: قانون فعلي اجازه نمي دهد از اعتبارات جاري، پولي در اين زمينه به مصرف برسد اما اين موضوع در قالب جبران خسارت در هيات وزيران مطرح و درخواست هاي لازم را نيز در اين زمينه كسب كرده ايم.
معاون سازمان حفاظت محيط زيست كشور در پايان اين مراسم ضمن قدرداني از خدمات سياوش شمسي پور، حسن پسنديده را به عنوان مديركل جديد حفاظت محيط زيست استان قزوين معرفي كرد.