تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : يوزهاي ايران در مصاف با 3 غول: اسپانيا، پرتغال و مراكش
چهارشنبه، 23 خرداد 1397 - 04:20 کد خبر:82651
در ادامه بررسي گروه هاي حاضر در جام جهاني 2018 روسيه به گروه كشورمان يا همان گروه B مي رسيم.
به گزارش تيتربرتر، مراكش تيم بسيار قدرتمند، فيزيكي و البته خطرناك شمال قاره افريقا بازيكنان شاغل فراواني در ليگ هاي معتبر اروپايي دارد. با وجود اينكه در اين زمينه كفه ترازو به نفعش سنگيني مي كند، اما اگر بتوانيم از آنها 1 يا حتي 3 امتياز بگيريم و در حالتي خوشبينانه پرتغال و اسپانيا به تساوي رضايت داده و امتيازات را تقسيم نمايند كه احتمالش دور از ذهن هم نيست، دو بازي باقيمانده ايران بسيار جذاب، به ياد ماندني و قابل ثبت در اذهان 85 ميليون ايراني داخل و خارج از كشور خواهد بود.
صحبت از دو غول دنياي فوتبال شد. پرتغالي كه به احتمال زياد شاهد آخرين حضور كريس افسانه اي اش در بزرگترين آوردگاه فوتبالي خواهد بود. كريسي كه دين خويش را به فوتبال پرتغال و جهان ادا كرده و قصد دارد در 32 سالگي ضمن تودهني زدن به تمامي منتقدانش، پرتغال را در جام جهاني به بالاترين جايگاه ممكنه رسانده تا يك خداحافظي غير رسمي و البته شكوهمند با جام هاي جهاني داشته باشد.
 
قبول دارم كريس افت كرده، اما داستان جام جهاني براي رونالدوي تمام ناشدني بسيار متفاوت بوده و قطعا انگيزه هاي شخصي و ملي فراواني خواهد داشت. اگر اسپانيا را بزرگترين تيم حال حاضر فوتبال دنيا ندانيم، اما بدون ترديد يكي از سه تيم برتر جهان بوده و مي خواهد خاطرت تلخ جام جهاني 2014 و يورو 2016 را زير خاك مدفون نموده و باز هم به دنيا بگويد كه بدون ژاوي، فابرگاس، كاسياس، پدرو، داويد ويا، تورس، پويول و بسياري از بزرگان اسبق تيم ملي مي تواند پوزه تمام حريفان را به خاك مالانده و آن ها را زير مشت و لگد تيكي تاكاي خويش له و لورده كند.
 
آري لاليگا با فاصله اي كهكشاني بزرگترين و معتبرترين ليگ فوتبال جهان است. بارسلونا، رئال مادريد، اتلتيكو مادريد، والنسيا و.....اوه خداي من چه نام هاي بزرگي. اسپانيا نمي خواهد با عدم نتيجه گيري بيش از اين اعتبار لاليگا را خدشه دار نموده و مورد تمسخر ساير رقبايش قرار گيرد. مي خواهد باز هم تاج پادشاهي را بر سر نهاده و نشان دهد كه افتش تنها يك شانس و فرصتي كوتاه جهت ريكاوري فوتبال عقب افتاده دنيا و تيم هايي بوده است كه در خواب خرگوشي فرو رفته بودند. لذا احتمالا اسپانياي 2018 با وجود ايسكو، اينيستا، راموس، داويد سيلوا و اسنسيو مجازات سختي براي جام جهاني در نظر گرفته و قصد دارد انتقامي خونين از اين جام 6.18 كيلويي و تمامي رفقاي ريز و درشتش بگيرد.
 
لذا بزرگترين افتخار ممكنه كه حتي در روياهايمان هم حدسش را نمي زديم، براي تيم ملي كشورمان محقق شده و همين جاي بسي خوشحالي دارد كه در پربازديد ترين بازي هاي جام جهاني، فوتبال ملي و بازيكنان مستعد كشورمان از چشم تيزبين ايجنت ها و تيم هاي تراز اول گيتي پنهان نخواهند ماند. اين جمله محسن بابادي را در ذهنتان حك نموده كه بازي با پرتغال كريس و اسپانياي افسانه اي اقبال و رويكردي جهاني همچون 1998 فرانسه را به سمت فوتبال كشورمان خواهد داشت. به گونه اي كه دروازه هاي فوتبال دنيا بيش از هميشه به روي تيم كشورمان باز خواهد شد و صادرات بازيكن و درخواست مسابقات تداركاتي توسط تيم هاي معتبر كوچكترين دستاورد آن خواهد بود.
 
البته كارلوس كيروش وجب به وجب فوتبال اسپانيا و پرتغال را از بر بوده و قطعا مقابل آنها انگيزه اي دوچندان خواهد داشت.
 
 
* محسن بابادي/ تحليلگر فوتبال