تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : اقدامات كشورهاي اروپايي در مقابله با سياست هاي ترامپ در قبال برجام كافي نيست
چهارشنبه، 30 خرداد 1397 - 04:02 کد خبر:83177
معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان انرژي اتمي ايران كه به منظور شركت در نشست اسلو و به دعوت مقامات نروژ به اين كشور عزيمت كرده است با خانم ارنا سولبرگ، نخست وزير نروژ ديدار و گفت‌وگو كرد.


به گزارش تيتربرتر،  نخست وزير نروژ در اين ديدار با ابراز خوشحالي از ملاقات اخير با دكتر روحاني در سازمان ملل متحد، برجام را دستاورد مهمي براي جهان توصيف و تاكيد كرد كه نروژ با جديت، خواهان حفظ اين توافق بوده و همچنان پيگير رفع موانع همكاري هاي دو كشور و بهره مندي از نتايج برجام براي ارتقاي روابط دو كشور ميباشد.
وي ضمن پيچيده توصيف كردن شرايط خاورميانه اظهار كرد: سياست كشورش حمايت از امنيت و صلح و كمكهاي بشردوستانه و حل مسالمت آميز اختلافات در منطقه است.
 
همچنين علي‌اكبر صالحي در اين ملاقات خواهان گسترش و تقويت بيشتر روابط دو جانبه به ويژه در حوزه‌هاي اقتصادي، سرمايه گذاري و تجاري شد و ضمن قدرداني از حمايت نروژ از برجام بر لزوم حمايت جدي اتحاديه اروپا از اين توافق تاكيد كرد.
 
رييس سازمان انرژي اتمي اقدامات كشورهاي اروپايي در مقابله با سياست هاي خصمانه آمريكا در قبال برجام را كافي ندانست و حفظ اين توافق را در گرو مقابله جدي و صريح با سياستهاي ترامپ، به ويژه از طريق اتحاديه اروپا بيان كرد.