تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : راهكارهايي براي عميق كردن عشق بين زوج‌هاي جوان
پنجشنبه، 31 خرداد 1397 - 03:58 کد خبر:83266
معمولا زندگي زوج‌هاي جوان در ابتداي ازدواج با عشق و علاقه آغاز مي‌شود، اما بعد از گذشت مدتي اين رابطه عاشقانه به عادت تبديل شده و پس از آن زندگي به سردي متمايل مي‌شود.


به گزارش تيتربرتر و به نقل از سايكوسنترال، روانشناسان بر اين باورند كه بهترين راهكار براي جلوگيري از خاموش شدن آتش عشق و محبت اوايل زندگي، توجه به نكاتي است كه همچنان زندگي شما را پر شور و هيجان مي‌كند. براي موفقيت در زندگي بهتر است به چند سوال ساده پاسخ دهيد:
- آيا در اين لحظه مي‌توانم كاري براي راحتي و يا احساس بيشتر عشق در همسرم انجام دهم؟
 
اين سوال را در مواقع تنهايي و در حين آرامش از همسر خود بپرسيد تا ضمن آگاهي از وضعيت روحي وي در صورت پيدا كردن روشي براي رضايت بيشتر، آن را انجام دهيد.
 
- چگونه مي‌توانم در زندگي تو را بيشتر حمايت كنم؟
 
با پرسيدن اين سوال از همسر خود مي‌توانيد اول از همه به او اطمينان خاطر دهيد كه كاملا به فكرش هستيد و هرگز او را در تنهايي خود رها نكرده‌ايد، نكته دوم اينكه با اين پرسش ممكن است همسر شما پيشنهاداتي را بيان كند كه بهتر است شما آنها را بپذيريد.
 
- آيا من در گذشته كاري انجام داده‌ام كه به طور ناخواسته تو را رنجانده باشد؟
 
معمولا بعضي از خطاها و كارهاي اشتباه ما در زندگي، شريك زندگي را ناراحت مي‌كند، اما او از روي صبوري و علاقه به زندگي از بيان آنها چشم‌پوشي مي‌كند. با پرسيدن اين سوال از همسر خود به او اطمينان دهيد كه حتي گذشته زندگي‌تان اهميت دارد و شما با علاقه‌اي كه به هم داريد دوست نداريد حتي كوچكترين نقطه سياهي در گذشته‌تان مشاهده كنيد. 
 
- چه حرفي در هنگام بازگشت او از كار به خانه بزنم تا شريك زندگي‌ام احساس رضايت و عشق بيشتري داشته باشد؟
 
با توجه به شرايط كاري همسرتان و ساعات بازگشت او به خانه بهتر است جملات خوشامد گويي جديدي را ياد بگيريد و او را هنگام ورود به خانه خوشحال كنيد.
 
- چگونه مي‌توانم در شدت گرفتن احساس عشق در همسرم كمك كنم؟
 
معمولا صحبت كردن و ابراز همدردي با همسر بيشترين تاثير را در آرامش او گذاشته و شرايط را به گونه‌اي تغيير مي‌دهد كه به سرعت تجربيات سخت گذشته را فراموش مي‌كند.
 
- آيا دوست داري در چند روز آينده چند ساعتي را در تنهايي باشي و يا با دوستانت به تفريح بپردازي؟
 
اگرچه مهمترين مسئله در زندگي اشتراك تمام لحظه‌هاي غم و شادي است، اما رعايت اين نكته هم خالي از لطف نيست كه همه ما به تنهايي نياز داريم. در واقع سپري كردن چند ساعت در تنهايي هيچ دليل منطقي براي كم شدن عشق بين زوجين نيست، بلكه ممكن است شرايط ايجاب كند كه در تنهايي به پاسخ برخي از سوالات بي‌جواب دست يابيم.
 
- آيا در طول هفته گذشته بين ما بحثي شده كه تو را ناراحت كرده باشد؟
 
صرفا پرسيدن اين سوال باعث رضايت همسر شما مي‌شود و وي را در شرايطي قرار مي‌دهد كه بتواند بخشي از مسائلي كه ذهنش را مشغول كرده است با همسرش در ميان بگذارد تا در نهايت احساس آرامش بيشتري را تجربه كند.
 
- در حال حاضر مهمترين استرس در زندگي همسرتان چيست؟ آيا راهي وجود دارد كه بتوان مقدار اين استرس را هرچند كم كاهش داد؟
 
با پرسيدن سوالاتي از اين دست به همسر خود اطمينان دهيد كه هميشه به فكر بهبود اوضاع او هستيد، چرا كه با بهبود شرايط همسرتان، كيفيت زندگي شما نيز ارتقاء مي‌يابد.
 
- در چه شرايطي در صحبت‌ كردن با مشكل مواجه هستي و چگونه در اين شرايط به تو كمك كنم؟
 
اين سوال قدرتمند را هر چند ماه يكبار از همسر خودتان بپرسيد، در واقع اين سوال مانند يك چاشني احساسي عمل كرده و همسرتان را وادار مي‌كند تا از احساساتش سخن بگويد و سختي‌هايي كه در زندگي تجربه كرده را با  شما به اشتراك بگذارد.