تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : دريافت وجه اضافه، درصدر شكايات اولياي از سرويس مدارس
یکشنبه، 17 تیر 1397 - 06:29 کد خبر:84733
مديركل انجمن اولياء و مربيان شهر تهران گفت: بيشترين ميزان شكايات اولياء از سرويس مدارس به نرخ‌هايي باز مي‌گردد كه توسط پيمانكاران به اشكال متفاوتي از آنها اخذ شده است.


به گزارش تيتربرتر، كامياب صدري درباره عمده‌ترين مشكلات و شكايات مردمي از سرويس مدارس اظهار كرد: بيشترين شكايات مربوط به نرخ‌هايي است كه در مدارس از سوي پيمانكاران سرويس مدرسه به شكل متفاوتي اخذ شده است.
وي افزود: در واقع مبالغ دريافت شده خارج از نرخ‌هاي اعلامي در جدول مصوب شوراي شهر بابت سرويس مدارس بوده است.
 
مديركل انجمن اولياء و مربيان شهر تهران با بيان اينكه هر سال نرخ مصوب را در پايگاه اطلاع رساني انجمن اولياء و مربيان شهر تهران قرار مي‌دهيم و قابليت دسترسي دارد اظهار كرد: شماره تماس‌هايي نيز جهت اعلام مشكلات و شكايات احتمالي اعلام كرده‌ايم و هرجا شكايتي شده مورد بررسي قرار گرفته است. برخي اولياء مبناي محاسبه نرخ در شاخص‌هاي صفر تا ۵ و ۵ تا ۱۰ كيلومتر و ... را نمي‌دانستند و ما براي برخي هزينه مسيرهاي رفت و برگشت را محاسبه كرديم و ساير شرايط خودرو اعم از اينكه سرويس ون بوده يا شخصي بررسي كرده‌ايم و اگر حقي تضييع شده بود به فرد شاكي برگردانده شده است.
 
صدري ادامه داد: هرچند در مواردي حق با والدين بود كه بررسي كرده و اعمال مقرارت شد، در مواردي هم والدين اطلاعات كافي نداشته و توجيه نبوده‌اند كه ما واقعيت و شرايط را برايشان بازگو و اقناعشان كرديم. به عنوان مثال ممكن است مسير پرترافيك بوده يا يك مسافر كمتر سوار شده و هزينه دانش آموز چهارم ميان سه مسافر ديگر سرشكن شده باشد.
 
وي در ادامه به برخي دغدغه‌هاي موجود پيرامون سرويس مدارس از جمله مباحث امنيتي و ايمني سرويس‌ها اشاره كرد و گفت: به دنبال نصب جي پي اس بر روي تمام خودروهاي سرويس مدرسه هستيم كه البته تا كنون ۳۰ درصد آن محقق شده و طبق برنامه ريزي صورت گرفته بايد تا پايان سال آتي به تمام خودروها تعميم پيدا كند و ديگر خودرويي نداشته باشيم كه به عنوان سرويس مدرسه فعاليت مي‌كند اما جي پي اس ندارد. ما از طريق جي پي اس مي‌توانيم مسير حركت خودرو را رصد كنيم. 
 
مديركل انجمن اولياء و مربيان شهر تهران ادامه داد: يك دغدغه ديگر ايمني خودروهاست كه اقداماتي در اين زمينه از سوي دستگاه‌هاي ذيربط در حال انجام است از جمله آنكه قرار است سند آسيب شناسي و ايمني راه‌ها و حمل و نقل از سوي وزارت كشور و شوراي عالي ايمني راه‌هاي وزارت راه به دولت  ارائه شود و ديگري مصوبه شوراي شهر در خصوص ايمني حمل و نقل دانش آموزان است كه اميدواريم در نهايت به افزايش ايمني حمل و نقل دانش آموزان در مسير مدرسه تا خانه كمك كند.
 
 
 
منبع: ايسنا