تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : تخصيص بين 30 تا 40 درصد اعتبارات سازمان جنگلها و مراتع كشور براي خريد تجهيزات حفاظت و اطفاء حريق
دوشنبه، 18 تیر 1397 - 09:56 کد خبر:84867
رئيس سازمان جنگلها و مراتع كل كشور و معاون وزير جهاد كشاورزي صبح امروز در فرمانداري املش گفت: از مجموع 100 ميليارد تومان اعتبار اين سازمان در سال جاري بين 30 تا 40 ميليارد تومان آن براي خريد تجهيزات حفاظت و اطفاء حريق از جمله خودروي دو كابين ويژه اطفاء حريق مناطق جنگلي تخصيص مي بايد.
به گزارش تيتربرتر، خليل آقايي با اشاره به اين كه گيلان برعكس مازندران در استفاده از طبيعت موفق نيست؛ گفت: از مجموع 14 ميليون هكتار جنگل كل كشور، 2 ميليون 90 هزار هكتار آن در شمال كشور از آستارا تا گنبد واقع شده كه فقط توانايي حفاظت از 900 هزار هكتار آن را داريم.
آقايي گفت: يكي از بهترين راه هاي حفاظت و صيانت از جنگل و توسعه ي آن، واگذاري بخشي از آن به بخش خصوصي در راستاي اجراي طرح ها و پروژه هاي گردشگري است و امروزه ايده هاي طبيعت گردي در دنيا يك فن است و ما هم از طرح هاي گردشگري و پارك هاي تفريحي جنگلي توسط بخش خصوصي پس از تصويب در شوراي عالي جنگل ها، استقبال مي كنيم.
 
آقايي گفت: از مجموع 140 ميليارد تومان اعتبار براي اجراي طرح تنفس جنگل هاي كل كشور اختصاص يافته كه تاكنون 60 ميليارد تومان آن تخصيص يافته است و از مجموع 200 ميليون دلار اعتباري كه براي اجراي طرح هاي آبخيزداري اختصاص يافته بود؛ تاكنون 130 ميليون دلار آن تخصيص يافته است.
 
يونس محمودي فرماندار املش هم گفت: شهرستان املش علاوه بر كشاورزي، به لحاظ جاذبه هاي گردشگري و تاريخي از ظرفيت و پتانسيل بسيار بالايي برخوردار است كه در صورت سرمايه گذاري، علاوه بر گردشگران بومي محلي و داخلي، زمينه حضور گردشگران خارجي هم فراهم مي شود.
 
در پايان اين نشست و قبل از بازديد از منطقه جنگلي تابستان نشين املش، با صدور مجوز براي اجراي پروژه پارك تفريحي گردشگري در دو هزار هكتار از جنگل هاي بالادست روستاي تابستان نشين و پائين دست روستاي شليشه توسط بخش خصوصي به شرط حفاظت، صيانت و مراقبت از جنگل و حيات وحش موافقت شد.