تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : تشكيل بانك اطلاعات قوي با سامانه روابط كار
سه شنبه، 19 تیر 1397 - 05:57 کد خبر:84961
يك كارشناس اقتصادي آغاز به كار سامانه جامع روابط كار را گام مثبتي در جهت شفاف سازي مسايل مربوط به كارگر و كارفرما دانست.


به گزارش تيتربرتر، حميد نجف اظهار كرد: راه‌اندازي سامانه جامع روابط كار محاسن و مزاياي بسياري دارد. اين سامانه از چند زيرسامانه تشكيل شده كه بيمه بيكاري، طبقه بندي مشاغل، قراردادهاي كار و كارگران ساختماني از جمله آن است و موجب تجميع اين زيرمجموعه‌ها شده و رسيدگي و كنترل آن را بهتر مي‌كند.
وي ادامه داد: طبعا ثبت و وارد كردن اطلاعات كارگران و كارفرمايان در اين سامانه خود به خود به تشكيل يك بانك اطلاعاتي قوي از كارگران و كارفرمايان و شفاف‌سازي قراردادهاي كار و وضعيت اشتغال و بيكاري افراد كمك مي‌كند.
 
اين كارشناس اقتصادي افزود: هرچه در بستر فضاي مجازي و فناوري اطلاعات و ارتباطات به سمت شفافيت برويم، آثار و نتايج و پيامدهاي مثبتي به دنبال دارد و وزارت كار از اين امر متنفع مي‌شود.
 
نجف در عين حال ابراز اميدواري كرد: سامانه جامع روابط كار كه با هدف شفاف‌سازي امور راه‌اندازي مي‌شود، در مورد ساير بخش‌ها و سازمان‌ها به ويژه بيمه‌ها، خدمات درماني و بخشهاي مالي سازمان تامين اجتماعي و شركتهاي اقماري آن هم به اجرا درآيد.
 
وي با تاكيد بر لزوم نظارت و كنترل دقيق بر بخش‌ها و زيرمجموعه‌هاي سامانه گفت: معتقدم وزارت كار مي‌تواند صلاحيت اداري را با اجراي اين طرح و سامانه كليد بزند و نه تنها در بحث قراردادهاي كار بلكه در زمينه عدم پرداخت بيمه بيكاري، عدم اجراي طبقه بندي مشاغل، عدم بيمه كارگران ساختماني هم موانع و مشكلات موجود را شناسايي و برطرف كند.
 
اين كارشناس اقتصادي در پايان تاكيد كرد: ايجاد شفافيت در وزارت عريض و طويل كار موجب مي‌شود تا روابط كار و بسياري از امور مربوط به كارگر و كارفرما از نظم و ساماندهي بالايي برخوردار شود.
 
سامانه جامع روابط كار مرداد ماه سال گذشته توسط وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي رونمايي شد. اين سامانه از چند زيرمجموعه شامل ثبت دادخواست‌ها،‌ بررسي مشاغل سخت و زيان‌آور، حفاظت فني و ايمني، آموزش ايمني نيروهاي كار، بيمه بيكاري، بازرسي كار، ثبت و تاييد و پيگيري قراردادهاي كار، بيمه كارگران ساختماني و طبقه‌بندي مشاغل تشكيل شده و ضمن تفكيك نوع قراردادهاي كار اعم از دائم و موقت، كنترل و نظارت بر انعقاد قراردادها را بهبود بخشيده، زمينه شناسايي و ساماندهي قرارداده را فراهم كرده و از بستن قراردادهاي سفيد جلوگيري مي‌كند.
 
 
 
منبع: ايسنا