تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : آنهايي كه ملت را غارت كردند ادب خواهيم كرد
سه شنبه، 19 تیر 1397 - 08:30 کد خبر:84975
معاون اول رييس جمهور گفت: مهمترين هدف آمريكايي ها در مقطع فعلي زمين گير كردن اقتصاد ايران و آسيب جدي است تا زندگي را براي مردم سخت و دامنه نارضايتي ها توسعه پيدا كرده و به اهداف خود دست پيدا كنند.


به گزارش تيتربرتر،  اسحاق جهانگيري در مراسم افتتاح پروژه توسعه فولادسازي و نورد پيوسته سبا در شركت فولاد مباركه اصفهان، اظهار كرد: استان اصفهان در همه بخش هاي كشور پيشتاز بوده و در تحولات سياسي، فرهنگي و اجتماعي در ايران استاني مثل اصفهان كه نقش اصلي ايفا كرده باشد را نداريم و هيچ پيشرفت مهم اقتصادي و صنعتي وجود ندارد كه اصفهان كانون و نقطه اصلي توسعه و پيشرفت نبوده باشد.
وي افزود: در همه حوزه هاي صنعتي و صنايع كوچك و بزرگ و متوسط استان اصفهان يك استان مهم و تاثيرگذار در كشور است و در بخش هاي ديگر خدماتي، گردشگري، كشاورزي اصفهان جايگاه ممتازي دارد؛ افتتاح امروز در يك مقطع ويژه تاريخي براي جمهوري اسلامي اتفاق مي افتد از اين جهت كه ما به هرحال با آمريكا بر سر مسائل مختلف اختلاف نظر داشته و داريم. بعضي مواقع گفتگو كرده و توافق نامه اي داشتيم كه مهمترين آن موضوع هسته اي بود و براساس آن تعهداتي از سوي ايران انجام شد، ولي آنها به تعهدات خود به صورت كامل پايبند نبودند.
 
معاون اول رييس جمهور ادامه داد: اتفاق بدتر خروج آمريكا به تنهايي از توافق و اعلام تحريم هاي جديد عليه ايران بود. همه مردم كشور بايد در جريان شرايط كشور باشند خصوصا در استان اصفهان؛ نخبگان، صاحب نظران و انديشمندان انتظار داريم كمك كنند و بگويند دولت چه سياست هايي پيش بگيرد كه بتواند با موفقيت پيش روي كند با اعلام رئيس جمهور آمريكا تحريم ها بايد برگردد ما با كشورهاي باقي مانده در برجام مذاكره كرده ايم كه اگر منافع ايران تامين شود به برجام ادامه مي دهيم.
 
جهانگيري تاكيد كرد: برداشت ما اين است كه آنها مصمم هستند نظرات ايران تامين شود، ولي آنچه در عمل اتفاق مي افتد بايد منتظر بمانيم و ببينيم مهمترين هدف آمريكايي ها در مقطع فعلي زمين گير كردن اقتصاد ايران و آسيب جدي است تا زندگي را براي مردم سخت و دامنه نارضايتي ها توسعه پيدا كرده و به اهداف خود دست پيدا كنند.
 
وي اظهار كرد: ما به عنوان مسئولان جمهوري اسلامي و ملت ايران در مقابل اين راهبرد، راهبردي اتخاذ كرده ايم با مقاومت و برنامه ريزي دقيق و دقت نظر در اجرا برنامه هاي طرف مقابل را به شكست بكشانيم و زندگي مردم را از آسيب مصون نگه داريم، ولي هم ما مي دانيم و هم مردم كه شرايط جديد دشواري پيش رو است.
 
معاون اول رييس جمهور گفت: اينكه آمريكايي ها اعلام جنگ اقتصادي عليه ما كرده اند و ما بگوييم هيچ اتفاقي نيفتاده درست نيست. اعلام كرده اند صادرات نفت ايران را متوقف مي كنند، البته اين حرف بي حسابي است كه بايد دنيا ناچيز بودن خودش در برابر آمريكا را بپذيرد كه به چنين فشاري تسليم شود.
 
جهانگيري ادامه داد: برنامه ريزي ما نقطه مقابل آمريكا است كه نفت را در حداكثر ممكن صادر كنيم برنامه هاي مختلفي تامين شده است بايد اين برنامه ها را شفاف به مردم بگوييم موضوع بعدي جلوگيري از صادرات كالاهاي مهم صنعتي ايران است در اين بخش فولاد مباركه بايد در خط مقدم توليد و صادرات باشد مديران فولاد در مقاطع مختلف از خود شايستگي هاي درجه يك نشان داده اند امروز شايستگي در صنايع بزرگ اين است كه در سالي كه آنها اعلام كرده اند هم توليد و هم صادرات را افزايش دهيد اين انتظار دولت و ملت از شماست مردم انتظار دارند.
 
وي با بيان اينكه فرزندان اين سرزمين مي‌توانند توليد و صادرات خود را افزايش دهند، تاكيد كرد: اگر بتوانيم در بحث صادرات موفق شويم، آمريكايي‌ها نظام بانكي دنيا را در فشار قرار خواهند داد و پول صادراتمان را اجازه نمي‌دهند كه دريافت كنيم همچنين در مرحله بعد مي خواهند تلاش كنند مانع واردات مورد نياز ما شوند. كشتيراني و بنادر ما را تحريم كردند كه به هرحال موضوع جدي است و به عزم و اراده جدي نياز دارد.
 
معاون اول رييس جمهور ادامه داد: بايد در اين جنگ ناخواسته و ظالمانه عليه كشور و ملت ما ايستادگي كنيم، اينها نظام جمهوري اسلامي را در هدف گذاري اصلي قرار داده اند سعي مي كنند اين هدف را اعلام نكنند، ولي ما بايد محكم در اين زمينه بايستيم اين شرايط، سختي ها  و فرصت هايي دارد فرصت هايي كه وجود دارد را بايد به صورت جدي در نظر بگيريم، نگاهي به ظرفيت هاي داخلي و توليدات داخلي كشور داشته و دستورالعمل خودكفايي در كشور را به عنوان راهكار جدي مدنظر قرار دهيم.
 
جهانگيري اضافه كرد: با قيمت و كيفيت خوب مي توانيم بسياري از كالاها را در كشور تامين كنيم كالاهايي كه نمونه آن در كشور وجود دارد يا ظرفيت توليد آن در كشور وجود دارد وارد نمي كنيم. متاسفم كه يك عده منتظرند ببينند چطور مي توانند ملت را غارت كنند، ولي ما حتما آنها را به موقع ادب خواهيم كرد.  
 
وي با تاكيد بر اين موضوع كه افتتاح فولاد سبا در زمان وزارت بنده در صنعت رقم خورده و شما مي توانيد نيازهاي خود را در داخل كشور تامين كنيد، گفت: منابع آب محدوديت جدي است و مديرعامل فولاد مباركه اعلام كاهش 75 درصدي مي كند كه اين افتخار جدي است. اگر 10 درصد در كل بخش ها در مصرف آب صرفه جويي شود هيچ كمبودي براي هيچ استاني و در هيچ بخشي نداريم.