تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : دانستني هاي سفر به شانگهاي
سه شنبه، 19 تیر 1397 - 09:46 کد خبر:84987
شانگهاي يكي از شهرهاي چين است كه به عنوان پر جمعيت ترين شهر جهان شناخته مي شود. اين شهر از مهم ترين شهر هاي اقتصادي و تجاري جهان به شمار مي آيد. همچنين از مهم ترين بنادر چين نيز مي باشد.
به گزارش تيتربرتر،  رود خانه هوانگ پو از ميان شهر مي گذرد و آن را به دو بخش شرقي و غربي تقسيم مي كند. اگر چه اين شهر شهري قديمي مي باشد اما در عين حال شهري بسيار مدرن مي باشد. اين شهر به شهر آسمان خراش ها معروف است. براي سفر با آفر مناسب به شهر دبي مي توانيد به سايت سفر باتو مراجعه كنيد.

آب و هوا

بهترين زمان سفر به چين بين ماه هاي اكتبر تا ماه نوامبر مي باشد كه دما در اين زمان معتدل مي باشد. در زمستان هواي اين شهر سرد است و نمي توان به گشت و گذار پرداخت و همچنين در بهار نيز گرماي هوا در بازه زماني كمي دوام دارد. در اين قسمت تعدادي از جاذبه هاي شهر شانگهاي را معرفي مي كنيم.

تفرجگاه بوند | The Bund

 

در واقع نام واقعي اين تفرجگاه ژونگشان لو (the Zhongshan Lu) نامي انگليسي- هندي مي باشد كه به بوند معروف است. اين منطقه به دليل اينكه محل سكونت مهاجران خارجي بوده است حال و هواي اروپايي دارد و معماري آن به سبك انگليسي و فرانسوي قديمي مي باشد. 

باغ يو | Yu Garden

 

اين باغ در شمال شهر شانگهاي قرار دارد كه در سال 1559 ساخته شده است. مساحت اين باغ عظيم و با شكوه به 20 هزار متر مي رسد و به باغ خوشبختي معروف مي باشد. قديمي ترين قسمت اين باغ، باغ بيروني نام دارد و نام معروف ترين قسمت آن تالار بهار است. باغ داخلي قسمتي از اين باغ است كه نسبت به ساير بخش ها جديد تر و كوچك تر مي باشد و قدمت آن به سال 1709 ميلادي باز مي گردد. برايدريافت جزئيات در مورد سفر به شهر مشهد مي توانيد سايت سفر باتو را بخوانيد.

معبد سنگ يشمي بودا | The Jade Buddha Temple

 

اين معبد در شمال غربي شهر شانگهاي قرار گرفته است. در اين معبد دو مجسمه شاكياموني Shakyamuni)) وجود دارد كه از برمه آورده شده اند. يكي از اين مجسمه ها از يشم سفيد ساخته شده اند و 2 متر ارتفاع دارد. تاريخ شروع به ساخت اين معبد سال 1882 مي باشد. از ديگر جاذبه هاي اين معبد تالار قرمان بزرگ مي باشد كه مجسمه هايي از بودا در آن وجود دارد.

موزه شانگهاي | The Shanghai Museu

اين موزه يكي از مهم ترين موزه هاي كشور چين به شمار مي آيد. ساختمان زيباي اين موزه خود از جذابيت هاي شهر مي باشد كه در سال 1952 تاسيس شده است. در اين موزه آثار كلاسيك اين كشور به نمايش گذاشته شده است كه شامل آثار برنز و سراميك چين متعلق به قرن 19 ميلادي و مجموعه اي بسيار بزرگ از سنگ يشم، سكه هاي متعلق به دوران مينگ و كينگ، همچنين نقاشي ها و خوشنويسي هايي مربوط به اقوام مختلف در اين موزه در معرض نمايش قرار داده شده اند.

معبد لونگ‌ هوا | Longhua Temple

 

اين معبد زيبا كه از چوب و آجر ساخته شده است با ارتفاع 44 متر در جنوب غربي شانگهاي قرار گرفته است. قدمت ساخت اين معبد به سال 242 پس از ميلاد مسيح باز مي گردد و مي توان گفت كه يكي از قديمي ترين معابد چين مي باشد. اين معبد در طول عمر خود چندين بار به ويرانه تبديل شده و سپس دوباره ساخته شده است. از شاخصه هاي اين معبد ناقوسش مي باشد كه ارتفاع آن 2 متر و وزنش به 5 تن ميرسد. براي سفر با تور كوش آداسي به سايت سفر باتو مراجعه كنيد.

حمل و نقل

شما در شهر پرجمعيت شانگهاي مي توانيد از سيستم حمل و نقل عمومي آن به آساني استفاده نماييد. در چين كارت شارهايي موجود است كه شما از آن مي توانيد براي اتوبوس، مترو، مگلو و حتي تاكسياستفاده كنيد و ديگر نيازي نيست كه بليط تهيه كرده و يا كرايه نقدي پرداخت كنيد. شما مي توانيد در تمامي ايستگاه هاي مترو آن را تهيه نماييد.