تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : انجمن حمايت از حقوق كودكان ايران از مائده هژبري پشتيباني كرد
چهارشنبه، 20 تیر 1397 - 12:30 کد خبر:85080
به گزارش تيتربرتر، انجمن حمايت از حقوق كودكان ايران در واكنش به پخش اعترافات دختر 17 ساله ايراني به نام مائده هژبري، از صدا و سيما ايران اعتراض كرد و از صدا و سيما انتقاد كرد همچنين در اعلاميه اي به شيوه گفتگو با مائده هژبري در مستند «بيراهه» را كه جمعه شب از صدا و سيما پخش شد تلخ و رعب انگيز در حالتي از استيصال توصيف كرده است.

به گزارش تيتربرتر، انجمن حمايت از حقوق كودكان ايران در واكنش به پخش اعترافات دختر 17 ساله ايراني به نام مائده هژبري، از صدا و سيما ايران اعتراض كرد و از صدا و سيما انتقاد كرد همچنين در اعلاميه اي به شيوه گفتگو با مائده هژبري در مستند «بيراهه» را كه جمعه شب از صدا و سيما پخش شد تلخ و رعب انگيز در حالتي از استيصال توصيف كرده است.

همچنين در اين بيانيه آماده است : اين برخورد نماد مشخص و بارز خشونت عليه كودكان به شمار مي‌رود كه به موجب قانون حمايت از كودكان و نوجوانان، ايجاد چنين فضاي حقارت‌آميزي نوعي كودك‌آزاري رواني تلقي شده و به جهت عمومي بودن اين جرم مدعي‌العموم مي‌تواند راسا وارد ماجرا شده و نسبت به خاطيان طرح دعوي كند.

رئيس انجمن حمايت از حقوق كودكان ايران  اعلام كرد است «مراتب شكايت و اعتراض» خود را براساس استنادات قانوني به شوراي نظارت بر سازمان صدا وسيما ارائه خواهد كرد.