تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : صدا و سيما مرتكب جرم شده است
چهارشنبه، 20 تیر 1397 - 16:44 کد خبر:85122
نايب رييس مجلس شوراي اسلامي پخش اعترافات يك دختر نوجوان در صداوسيما بدون دريافت حكم از دادگاه صالح و بدون اجازه متهم را مصداق ارتكاب جرم از سوي اين سازمان عنوان كرد و گفت كه بايد با شكايت كساني كه در اين ماجرا حق‌شان ضايع شده، فرصتي براي دفاع از آنها از سوي تلويزيون اختصاص يابد.


به گزارش تيتربرتر، علي مطهري در گفت‌وگويي اظهار كرد: پخش اعترافات يك دختر نوجوان از فعاليت خلاف اخلاق اينستاگرامي او با حالت گريه و بي‌پناهي از صداوسيما، عواطف مردم را به نفع او تحريك كرد. بايد نبض روانشناسي جامعه در دست مديران صداوسيما باشد تا نقض غرض نكنند. مردم هميشه طرفدار مظلومند هر چند كار او را و راه و فكر او را درست ندانند.
اين عضو كميسيون فرهنگي مجلس با بيان اينكه تحريك غريزه جنسي جامعه كاري مذموم و جرم و گناه محسوب مي‌شود، گفت: در عين حال پخش اعترافات يك متهم درباره چنين موضوعي كه لاجرم منجر به شناسايي او و گسترش موضوع در سطح جامعه مي‌شود، مصداق اشاعه فحشا است كه خود جرم محسوب مي‌شود.
 
نايب رييس مجلس ادامه داد: علاوه بر اين پخش اين اعترافات در حالي كه هنوز در دادگاه صالح حكمي دريافت نكرده است، بدون اجازه متهم از صداوسيما جرم ديگري است كه اين سازمان مرتكب شده است و البته صداوسيما يد طولايي در اين رويه دارد. پخش صحنه‌هايي از زندگي خصوصي مرحوم سيدامامي فعال محيط زيست كه متهم به جاسوسي بود يا پخش دادگاه‌هاي معترضان انتخابات سال ۸۸ در حالي كه هنوز اتهام آنها ثابت نشده بود، مشتي از خروار است.
 
مطهري اضافه كرد: در عكس‌العمل‌هايي كه در مقابل اين اتفاق شاهد بوديم برخي استدلال‌شان اين بود كه با وجود اين همه جرايم و نابساماني‌هاي اقتصادي نبايد به اين مسائل پرداخت. اين منطق، منطق درستي نيست. به معضلات مختلف اجتماعي بايد به طور هماهنگ و همزمان و موازي پرداخت نه اينكه مثلا اول مشكل ارز را حل كنيم تا بعد سراغ يك ناهنجاري فرهنگي برويم زيرا فرصت از دست مي‌رود.
 
اين عضو فراكسيون اميد مجلس در پايان گفت:‌ به هر حال كساني كه در اين ماجرا حق‌شان ضايع شده است مي‌توانند از طريق شوراي نظارت بر سازمان صداوسيما شكايت كنند تا بر اساس ماده واحده مصوب مجمع تشخيص مصلحت نظام به آنها فرصت داده شود تا دو برابر زماني كه به ضرر آنها صحبت شده است، از خود دفاع كنند.