تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : كار‌هايي كه مي‌توانيد به تنهايي از انجامشان لذت ببريد
چهارشنبه، 20 تیر 1397 - 17:33 کد خبر:85125
از آن لحظه اي كه در صبح چشمانتان را مي گشاييد تا پايان روز، شما در محاصره آدم هايي كه به شما اهميت ميدهند، خانواده و يا دوستانتان هستيد. بله! انسان موجودي اجتماعيست ولي گاهي تمام چيزي كه احتياج دارد خلوت كردن با خود و لذت بردن از زمان ارزشمند تنهائيست.


به گزارش تيتربرتر، در اين مقاله سعي شده فهرستي از كارهايي كه انجامشان در زمان تنهايي لذت بخش است به شما ارائه شود.
مسافرت: به مكان هايي سفر كنيد كه ديدنشان به وجدتان مي آورد و در حين مسافرت با افراد كاملا غريبه معاشرت كنيد. سفر هميشه درس هاي تازه مي آموزد حتي اگر همواره مسيري هميشگي را تكرار كنيد. اما اين كار را نكنيد. گاهي تنها كافيست چندين كيلومتر از مسير هميشگي دور شويد و اين كار چيزهايي در مورد خودتان به شما بياموزد كه باعث تغيير زندگيتان شود. پس يادتان باشد. اگر به دنبال خود شناسي هستيد، سفر كنيد. پشيمان نخواهيد شد.
 
تماشاي فيلم: شايد منتظر رسيدن تعطيلات آخر هفته ايد. شايد برنامه تان اينست كه در خانه دوستي دور هم جمع شويد، با يك ظرف بزرگ ذرت بو داده و اسنك ها و تنقلات ديگر به تماشاي فيلم مورد علاقه تان بنشينيد. از اين كار صرف نظر كنيد. يك بليط سينما بخريد، خوردني هاي مورد علاقه تان را تهيه كنيد و سعي كنيد به تنهايي از تماشاي فيلم لذت ببريد. تماشاي فيلم بدون همراه به شما كمك مي كند نكات اصلي فيلم را بهتر بفهميد. علاوه بر آن فيلم ديدن بدون كسي كه با سوال پرسيدن، خميازه كشيدن و يا انتقاد بي منطق تمركزتان را به هم بزند مي تواند برايتان جالب باشد.
 
وعده هاي كوچك غذا: ممكن است از آن دسته آدم هايي باشيد كه به محض رخ دادن يك اتفاق خوب در زندگيتان، دوستانتان را به وعده اي غذا مهمان مي كنيد. گاهي فقط خودتان را مهمان كنيد. عشق به خودتان بهترين دليل است و نيازي به رخ دادن يك اتفاق خارق العاده نيست. چندان وقتتان را نخواهد گرفت و تمام چيزي كه لازم است بفهميد اينست كه چه انسان منحصر به فردي هستيد و اينكه لازم است هواي خودتان را بيشتر داشته باشيد.
 
خيره شدن به ستاره ها: اگر تجربه اين كار را نداريد زود تر امتحانش كنيد. ممكن است انساني به شدت اجتماعي باشيد و يا ميل داشته باشيد هميشه وقتتان را در مهماني ها بگذرانيد اما نمي توانيد انكار كنيد همه ما ميلي هميشگي به صلح و آرامش داريم. دنياي ما از تعداد بيشماري ستاره و كهكشان تشكيل شده است و لازم است هر انساني اين موضوع را درك كند كه چه بخش كوچكي از اين جهان است و براي درك اين موضوع تنهايي عنصري لازم و ضروريست.
 
پياده روي: پياده روي در ساحل، راه رفتن با پاي برهنه روي چمن ها يا پيمودن مسافتي در يك روز خنك تابستاني، به شما اين احساس را مي دهد كه دوباره به دوران كودكيتان برگشته ايد و رسيدن به اين احساس نوستالژيك بسيار ارزشمند است. پس دفتر خاطرات را ورق بزنيد و به روزهاي خوش گذشته برگرديد، اين پياده روي هاي يك نفره نه تنها روحيه تان را عوض مي كند بلكه انرژي شما را نيز افزايش مي دهد.
 
زير آواز زدن: چه اهميتي دارد كه شما يك خواننده مادرزاد نيستيد و يا حتي صداي گوش خراشي داريد؟ فقط اين مهم است كه از آواز خواندن لذت مي بريد. در زمان تنهايي از هر فرصتي براي خواندن ترانه هاي مورد علاقه تان استفاده كنيد و سراغ آهنگ هايي برويد كه بيشتر حس هم ذات پنداريتان را قلقلك مي دهد. زدن زير آواز در هنگام استحمام هم ايده خوبيست اما خود را تنها محدود به حمام نكنيد.
 
رانندگي هاي طولاني: به جاهايي سفر كنيد كه برايتان دلپسند است يا به مناطقي كه دوست داريد براي خودتان كشفش كنيد. در هنگام رانندگي صداي موسيقي را بلند كنيد و شيشه ها را پائين بياوريد. اگر باران مي بارد با سرعت كم برانيد و به صداي برخورد دانه هاي باران با سطح خيابان گوش كنيد. يادتان باشد حتي با دوچرخه و يا اسكوتر هم مي توانيد تجربه هاي مشابهي براي خودتان بسازيد.
 
اين ها فهرستي بود از كارهايي كه ممكن است به تنهايي از انجامشان لذت ببريد. شما فقط يك بار فرصت زندگي كردن داريد پس تا جاي ممكن از آن لذت ببريد. هميشه وقت هايي را به تنهايي اختصاص دهيد و مطمئن باشيد كه اگر در نهايت منجر به علاقه بيشتر به خودتان نشود لااقل باعث مي شود خودتان را بهتر بشناسيد. مصاحبت و همراهي چيزيست كه همه ما به دنبال آن هستيم اما تنها با وقت گذراندن با خودتان است كه مي توانيد شخصيتتان را تقويت كنيد. اين كارها را امتحان كنيد و نتيجه را مشاهده نمائيد و به ياد داشته باشيد در هنگام انجام فعاليت ها از تلفن همراه يا تبلت دوري كنيد چرا كه باعث عدم تمركزتان مي شود.