تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : اگر به روش و منش گذشته عمل كنيم محكوم به شكست خواهيم بود
پنجشنبه، 21 تیر 1397 - 16:36 کد خبر:85201
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي گفت: در شرايط كنوني كشور بيش از گذشته به عقلانيت، كار كارشناسي، سخت كوشي و كار بيشتر مديران نيازمند است، چرا كه اگر به روش و منش گذشته عمل كنيم محكوم به شكست خواهيم بود.


به گزارش تيتربرتر، علي ربيعي عصر پنجشنبه در نشست شوراي اشتغال و سرمايه گذاري چهارمحال و بختياري افزود: امروز شرايط كشور تغيير كرده و ما نيز بايد متناسب با همين شرايط برنامه ريزي و كار كنيم.
وي خطاب به مديران گفت: ما امروز در يك جنگ تمام عيار قرار داريم و دشمن با برنامه ريزي عمليات رواني مي خواهد اعتماد و اميد را از ما بگيرد.
 
ربيعي تصريح كرد: مفاهمه و رسيدن به درك مشترك از شرايط كنوني كشور يك ضرورت است و نبايد اجازه دهيم جنگ رواني دشمن به امنيت و آرامش كشور لطمه وارد كند.
 
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با تكذيب انتقال آب از كشور به بصره ، فيلم هاي منتشر شده در فضاي مجازي را جعلي و از اقدامات دشمن دانست.
 
ربيعي با ابراز اميدواري نسبت به پشت سرگذاشتن بحران اقتصادي كشور افزود: ما مي توانيم از اين شرايط يك فرصت طلايي بسازيم و در راستاي تقويت توليد ملي گام هاي اساسي برداريم.
 
وي از برجام بعنوان يكي از طرح هاي موفق و كارشناسي شده ياد كرد و گفت: اگرچه حاكم جاهل آمريكا بر سر اجراي اين طرح مانع تراشي كرد، اما مسير اين طرح درست و نگاه بين المللي به آن مثبت است.
 
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با اشاره به دستاوردهاي دولت يازدهم و دوازدهم، به تشريح چالش هاي فراروي اين دولت پرداخت و اظهار داشت: سالها فشار بر منابع آب و خاك كشور امروز سر باز كرده و اثرات ناگوار آن مانع اجراي برنامه هاي توسعه اي شده است.
 
ربيعي، حفظ ثبات اقتصادي كشور را مهمترين برنامه دولت در شرايط كنوني دانست و افزود: جلوگيري از شكنندگي زندگي مردم، حمايت از دهك هاي پايين جامعه و كمك به توليد داخلي راهكارهايي براي انطباق با شرايط كنوني است.
 
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در ادامه با اشاره به آمار بالاي بيكاري در چهارمحال و بختياري وعده داد با اعزام يك تيم كارشناسي به اين استان ظرف يك ماه آينده با بررسي مشكلات موجود و شناسايي راهكارها در رفع اين مشكلات اقدام شود.
 
ربيعي خاطرنشان كرد: در سااهاي گذشته فرصت هاي كمتري براي رشد و توسعه اين استان فراهم شده بود، برهمين اساس امروز بايد در راستاي رفع تبعيض منطقه اي و پيشگيري از نسلي شدن فقر در اين استان گام هاي اساسي برداشت.
 
در اين نشست نماينده كارفرمايان، رئيس اتاق بازرگاني استان، اساتيد دانشگاه و تعدادي از مديران و فعالان اجتماعي اقتصادي استان به بيان چالش ها و راهكارهاي رفع بيكاري اين استان پرداختند.
 
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي همراه با تعدادي از معاونان و روساي سازمان هاي زيرمجموعه در سفري ۲ روزه به اين استان، مشكلات بيكاري چهارمحال و بختياري را بررسي كرد.