تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : فرانسه براي دومين بار قهرمان جام جهاني شد
یکشنبه، 24 تیر 1397 - 15:05 کد خبر:85330
دو تيم ملي كرواسي و فرانسه براي تعيين قهرمان جام جهاني روسيه در مسكو برابر هم به ميدان رفتند. كرواسي ۱ - ۲ فرانسه داور: نستور پيتانا (آرژانتين) ورزشگاه: لوژنيكي مسكو گل: ماريو مانژوكيچ (۱۹) گل به خودي و آنتوان گريزمان (۳۸) براي فرانسه- ايوان پريشيچ (۲۸) براي كرواسي كارت زرد: انگولو كانته و لوكاس هرناندس (فرانسه) كارت قرمز : - تركيب كرواسي: دانيل سوباسيچ، سيمه ورساليكو، ايوان استرينيچ، ايوان پريشيچ، دژان لاورن، ايوان راكيتيچ، مارسلو بروزوويچ، لوكا مودريچ، آنته ربيچ، ماريو مانژوكيچ و دوماگوي ويدا تركيب فرانسه: هوگو لوريس، بنجامين پاوارد، رافائل واران، ساموئل اومتيتي، انگولو كانته، پل پوگبا، اوليويه ژيرو، آنتوان گريزمان، كيليان ام باپه، بليز ماتئودي و لوماس هرناندس
به گزارش تيتربرتر، در ديدار نهايي جام جهاني روسيه، دو تيم كرواسي و فرانسه برابر هم به ميدان رفتند كه گزارش زنده اين ديدار را در زير مي‌خوانيد:
 
نيمه اول


قبل از شروع بازي فيليپ لام كاپيتان آلمان در دوره قبل جام جهاني، كاپ اين دوره را به مسئولان برگزاري ديدار نهايي داد تا در پايان اين ديدار به تيم برنده اهدا شود. 
 
بازي با سوت نستور پيتانا داور آرژانتيني شروع شد و تلاش دو تيم براي رسيدن به جام جهاني آغاز گرديد. كروات ها بازي را بهتر از حريف خود آغاز كردند و ارسال خطرناك در دقيقه ۴ براي مانژوكيچ نزديك بود خطرساز شود.
 
دقيقه ۱۰: ارسال بلند براي پريشيچ نزديك بود خطرساز شود كه اين موقعيت هم از دست رفت. فرانسه در اين دقايق مانند بازي با بلژيك عقب نشيني كرده است.
 
دقيقه ۱۹: ارسال گريزمان به دهانه دروازه باعث شد تا ماريو مانژوكيچ به اشتباه دروازه خودي را باز كند.
 


دقيقه ۲۳: ايوان راكيتيچ مي توانست با شوتي سنگين دروازه فرانسه را باز كند كه اين ضربه با اختلاف زياد به بالاي دروازه رفت.
 
دقيقه ۲۸: ايوان پريشيچ توانست با شوتي زيبا دروازه فرانسه را باز كرد و بازي را به تساوي كشاند. البته اين شوت با اصابت به واران وارد دروازه فرانسه شد.
 
دقيقه ۳۳: كرنر ارسالي فرانسوي ها به پريشيچ برخورد كرد و داور نقطه پنالتي را اعلام كرد كه با كمك VAR به دست آمد و گريزمان اين پنالتي را به گل تبديل كرد.
 
دقيقه ۴۲: دژان لاورن مي توانست گل دوم را براي تيمش به ثمر برساند و بازي را به تساوي بكشاند كه موفق نبود و در نهايت نيمه نخست اين ديدار با برتري ۲ بر يك فرانسه برابر كرواسي به پايان رسيد.
 
نيمه دوم
 
نيمه دوم اين ديدار با سوت داور شروع شد و در دقيقه ۴۶ شوت آنتوان گريزمان در مركز دروازه بود كه سوباسيچ آن را مهار كرد. يك دقيقه بعد شوت ربيچ را لوريس به كرنر فرستاد.
 
دقيقه ۵۲ كيليان ام باپه با دروازه بان حريف روبرو شد، كه اين موقعيت را نيز سوباسيچ برگشت داد.
 
دقيقه ۵۹: پل پوگبا دو بار براي زدن شوت اقدام كرد و موفق شد در بار دوم دروازه كرواسي را باز كند.
 

 


در حالي كه تمركز كروات ها از بين رفته است در دقيقه ۶۵ كيليان ام باپه گل چهارم تيمش را هم به ثمر رساند.


​دقيقه ۶۹: اشتباه بزرگ هوگو لوريس باعث شد تا ماريو مانژوكيچ گل دوم تيمش را به ثمر برساند.


دقيقه ۷۷: بعد از چند دقيقه طوفاني، بازي آرام شد تا اينكه راكيتيچ مي توانست در اين دقيقه دروازه حريف را باز كند. در نهايت ميدان داري بازيكنان فرانسه باعث شد تا اين تيم نتيجه را حفظ كند و در نهايت فرانسه با برتري ۴ بر ۲ برابر كرواسي قهرمان جام جهاني شود و يكي از پرگل ترين فينال هاي تاريخ جام جهاني رقم بخورد كه ۶ گل داشت.
 
اين دومين قهرماني فرانسه در تاريخ جام جهاني بود. اين تيم سال ۱۹۹۸ هم قهرمان جام جهاني شده بود.