تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : سرقت خودروهاي برقي تسلا در ۲ثانيه!
جمعه، 23 شهریور 1397 - 13:48 کد خبر:89741
به تازگي گروهي از متخصصان امنيتي دريافته و اعلام كرده‌اند كه هكرها قادر خواهند بود با هك سيستم امنيتي خودروهاي برقي تسلا، خودروهاي موردنظر خود را به سرقت ببرند.


به گزارش تيتربرتر، به نقل از وب سايت هكرنيوز، با توجه به افزايش روزافزون حملات سايبري و هك سيستم‌هاي مختلف اعم از رايانه، گوشي هوشمند، سيستم‌هاي هوشمند خانگي و پايگاههاي داده شركت‌هاي بزرگ، متخصصان و كارشناسان فعال در حوزه امنيت سايبري اين روزها بيش از پيش به‌دنبال يافتن آسيب‌پذيري و ضعف‌هاي امنيتي هستند كه هكرها مي‌توانند با سواستفاده از آن به حريم خصوصي كاربران نفوذ پيدا كرده و اطلاعات يا دستگاههاي موردنظر خود را به سرقت ببرند.
به تازگي پژوهشگران امنيتي فعال در موسسه Computer Security and Industrial Cryptography  بلژيك، به صاحبان خودروهاي برقي و الكتريكي تسلا اس ( Tesla's Model S ) ساخت شركت خودروسازي تسلاموتورز آمريكا هشدار داده‌اند كه مجرمان سايبري قادر خواهند بود با نفوذ از طريق يك آسيب پذيري، سيستم امنيتي فوق پيشرفته ‌نصب شده بر اين خودروها را هك كرده و خودروي مذكور را تنها در عرض مدت ۲ ثانيه روشن كرده و به سرقت ببرند.
 
لنرت ووترز – يكي از اين محققان امنيتي  - در اين خصوص مي گويد: اين روزها هكرها و مجرمان سايبري چنان دانش پيشرفته‌اي دارند كه مي‌توانند حتي يكي از پيشرفته ترين سيستم هاي امنيتي خودروهاي تسلا را نيز فريب داده و به آن دسترسي پيدا كنند.
 
به نظر مي‌رسد كه انتشار اين خبر هم براي دارندگان اين خودروها و هم براي شركت تسلاموتورز بسيار ناخوشايند باشد و انتظار مي‌رود كه مقامات اين خودروساز آمريكايي در روزهاي آتي بيانيه اي منتشر كرده و به دنبال برطرف كردن اين آسيب پذيري باشد.