سایپا نیاز به تغییر  مشکل جای دیگر است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت :

سایپا نیاز به تغییر ندارد ، مشکل جای دیگر است/تثبیت مدیریت، توسعه صنعت خودرو را به همراه خواهد داشت


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: به عنوان عضوی از کمیسیون صنایع و معادن مجلس احساس نمی‌کنم که در خودروسازی سایپا نیاز به تغییر وجود دارد اما در این موضوع باید مجموعه‌ای دیگر تصمیم بگیرند.
به گزارش تیتر برتر ؛

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: به عنوان عضوی از کمیسیون صنایع و معادن مجلس احساس نمی‌کنم که در خودروسازی سایپا نیاز به تغییر وجود دارد اما در این موضوع باید مجموعه‌ای دیگر تصمیم بگیرند.

به نقل از خبرگزاری خانه ملت رامین نور‌قلی‌پور ، در خصوص احتمال تغییر مدیرعامل خودروسازی سایپا، اظهار داشت: در شرایط فعلی خود وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت در وضعیت انمتقالی قرار دارد و با توجه به این وضعیت تغییر مدیرعامل سایپا اقدام مورد نیازی نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهتر است خودروسازان عمده کشور استقلال نسبی داشته باشند هرچند از گذشته این رویه وجود داشته که قصد داشته باشند تغییراتی را اعمال کنند، گفت: تثبیت مدیریت‌ها در صنعت خودروسازی می‌تواند به اینکه روندها اصلاح شوند کمک کنند.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیتی که در حال حاضر سایپا دارد بدتر از گذشته نیست، ادامه داد: برخی ایرادات کلی و مشکلات در زمینه تولید خودرو در خودروسازی‌های کشور وجود دارد و همواره بر رفع آنها تاکید داشته‌ایم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: به عنوان عضوی از کمیسیون صنایع و معادن مجلس احساس نمی‌کنم که در خودروسازی سایپا نیاز به تغییر وجود دارد اما در این موضوع باید مجموعه‌ای دیگر تصمیم بگیرند.

همچنین خبرگزاری خانه ملت ،به نقل از معصومه آقاپور علیشاهی ، درباره انتشار اخباری مبنی بر احتمال تغییر مدیرعامل خودروسازی سایپا، گفت:با توجه به تحریم های دشمنان اصطلاحا جاده تولید خودرو در کشور لغزنده است بنابراین باید صنعت خودروسازی تقویت شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:در شرایط فعلی نباید با تغییرات مدیریتی ادامه فعالیت شرکت های خودروسازی را با چالش روبرو کرد.

مشکلات بخش تولید تشدید نشود

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، افزود:ارتقا کیفیت، حفظ میزان تولید و کاهش بهای تمام شده باید در دستور کار مدیران خودروسازی قرار بگیرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه باید مشکلات بخش تولید رفع شود،یادآور شد:در شرایط فعلی اقتصاد کشور و با توجه به احتمال تغییر وزیر صنعت،معدن وتجارت نباید مدیرعامل شرکت خودرسازی سایپا تغییر کند و این موضوع به صلاح نیست.

محسن کوهکن ریزی هم به خبرگزاری خانه ملت، در خصوص احتمال تغییر مدیرعامل خودروسازی سایپا، گفت: در صورتی که مدیرعامل خودروسازی سایپا تغییر کند کمیسیون صنایع و معادن بررسی جامع و کاملی را انجام می‌دهد و نظر خود را اعلام می‌کند، به‌صورت طبیعی مجامعی که اختیار قانونی برای اینگونه تغییرات را دارند می‌توانند تصمیم خود را بگیرند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از ایراداتی که گرفته می‌شود و دلیل اینکه صنعت خودروسازی کشور نمی‌تواند پویایی لازم را داشته باشد این است که دولت علی‌رغم سهم کمی در آنها دارد اما دخالت می‌کند، گفت: تغییرات در هیات مدیره خودروسازی‌ها با نظر مجمع و سهامداران صورت نمی‌گیرد.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه دولت در ایران‌خودرو سهم 11 درصدی دارد اما عملا مانند یک پدرخوانده 99درصدی اقدام می‌کند، خاطرنشان کرد: نفوذ و اعمال نظرهای دولت در خودروسازان کشور همانند سایپا و ایران‌خودرو جای مناقشه دارد.


دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...