نزدیک پنج میلیارد دلار سررسید بدهی‌های خارجی ایران در سال جاری

نزدیک پنج میلیارد دلار سررسید بدهی‌های خارجی ایران در سال جاری


تازه‌ترین آماری که بانک مرکزی از روند بدهی‌های خارجی منتشر کرده است، از این حکایت دارد که در پایان خردادماه سال جاری (۱۳۹۷) ایران حدود ۱۰ میلیارد و ۴۴۱ میلیون دلار بدهی خارجی دارد که باید به آن حدود یک میلیارد و ۴۴۴ میلیون دلار معوقه (عدم پرداخت بدهی در سررسید) را اضافه کرد که در مجموع به حدود ۱۱ میلیارد و ۸۸۵ میلیون دلار می‌رسد.
به گزارش تیتر برتر ؛

تازه‌ترین آماری که بانک مرکزی  از روند بدهی‌های خارجی منتشر کرده است، از این حکایت دارد که در پایان خردادماه سال جاری (۱۳۹۷) ایران حدود ۱۰ میلیارد و ۴۴۱ میلیون دلار بدهی خارجی دارد که باید به آن حدود یک میلیارد و ۴۴۴ میلیون دلار معوقه (عدم پرداخت بدهی در سررسید) را اضافه کرد که در مجموع به حدود ۱۱ میلیارد و ۸۸۵ میلیون دلار می‌رسد.


بدهی‌های خارجی ایران از سال ۱۳۹۳ تاکنون حدود پنج میلیارد دلار افزایش یافته و از حدود پنج میلیارد و ۱۰۸ میلیون دلار به رقم فعلی رسیده است.


به نقل از خبرگزاری ایسنا، از بدهی خارجی حدود ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری ایران حدود چهار میلیارد و ۷۵۴ میلیون دلار برای امسال سررسید شده و باید تسویه شود.


این در حالی است که از رقم بدهی‌های ایران به کشورهای خارجی برای سال ۱۳۹۸ حدود یک میلیارد و ۶۶۳ میلیون دلار، ۱۳۹۹ یک میلیارد و ۴۵۲ میلیون دلار، ۱۴۰۰ تا ۹۲۳ میلیون دلار و برای سال ۱۴۰۱ حدود یک میلیارد و ۶۴۹ میلیون دلار دیگر سر رسید و باید پرداخت شود.


عدم پرداخت موجب افزایش مطالبات خواهد شد.

دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...