دستهایی پشت پرده است که کاهش قیمت ارز را به FATF ربط دهد

بیژن عبدی اقتصاددان:

دستهایی پشت پرده است که کاهش قیمت ارز را به FATF ربط دهد


بیژن عبدی اقتصاددان: صبح دو روز قبل قیمت دلار 8 هزار تومان اعلام شد و یکباره مردم برای فروش دلارهای خانگی پشت در صرافیها صف بستند تا بتوانند به قول خودشان از ضرر بیشتر جلوگیری کنند
به گزارش تیتر برتر ؛

بیژن عبدی اقتصاددان: صبح دو روز قبل قیمت دلار 8 هزار تومان اعلام شد و یکباره مردم برای فروش دلارهای خانگی پشت در صرافیها صف بستند تا بتوانند به قول خودشان از ضرر بیشتر جلوگیری کنند، اما حوالی ساعت 14 دوباره قیمت به 15 هزار و 500 تومان رسید. به نظر میرسد نوسان قیمت در این زمینه خیلی تأثیر ندارد و دستهایی پشت پرده است که اشاره به برخی از آنها قابل توجه خواهد بود.


وقتی نرخ دلار به زیر ده هزار تومان رسید حمید بعیدینژاد، سفیر ایران در انگلیس اظهار کرد حالا که نرخ دلار ارزان شده FATF را هم تصویب کنید تا این نرخ تثبیت شود، در حالی که ارتباطی میان نرخ ارز و FATF وجود ندارد، اما دولتمردان ما اصرار دارند اقتصاد ایران را به مسائل خارجی گره بزنند.


اظهارنظرهایی که در مورد FATF میشود دقیقا همان صحبتهایی است که در زمان به نتیجه رسیدن مذاکرات اعلام میشد و واقعا بنده به عنوان یک اقتصاددان نمیدانم چرا دولتمردان میخواهند پای کشور را در مسائل بین المللی گیر بیندازند.

تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...