ورزش

پرچم ژاپن در استادیوم های کشورمان چه می کند؟


چند صباحی است که در استادیوم های کشورمان، پرچم ژاپن را مشاهده می کنیم. آن هم توسط برخی از طرفداران تیم های رقیب پرسپولیس،
به گزارش تیتر برتر ؛

اگر از توهین ها و کامنت های دور از شان هواداران فوتبال کشورمان به کریس رونالدو و سایر بازیکنان و داوران جهان که رقیبان ما بوده اند بگذریم، از صدای سوت های پیاپی هواداران فوتبال و سایر رشته های ورزشی جهت از بین بردن تمرکز، ایجاد رعب و وحشت و در نهایت کاهش عملکرد حریفان خارجی به این سادگی ها نمی توان گذشت.

 واقعا دیدن چنین صحنه هایی بدجوری آزارمان می دهد. اگر دقت کرده باشید، مدت هاست که فقر فرهنگی و بهتر است بگوییم فلاکت رفتاری تا خرخره گریبان گیر ورزش ما شده و هنوز هیچ راهکاری برای برطرف نمودن آن نیافته ایم. شاید هم نخواسته ایم و یا اصلا برای ما مهم نبوده است.

 اما در روز هایی که مدیران بازنشسته اما همچنان شاغل فدراسیون فوتبال به دنبال یافتن بند و تبصره ای برای ابقا در سمت های خویش هستند، بدون تردید یکی از مهمترین بحث های فرهنگی فوتبال ما بررسی چرایی نمایش پرچم ژاپن خواهد بود. مگر نه اینکه طی 4 سال اخیر پرسپولیس با کسب یک عنوان نایب قهرمانی و دو عنوان قهرمانی برترین تیم کشورمان بوده است؟ مگر نه اینکه امسال با دست خالی ناشی از بسته بودن پنجره نقل و انتقالات و مصدومیت بازیکنانش مقتدارانه بر سکوی دوم آسیا ایستاد؟ مگر نه اینکه با همین شرایط تیم هایی را از سر راه برداشت که سایر نمایندگان کشورمان در مواجهه با آنها توفیق آنچنانی نداشته اند؟ مگر نه اینکه تیمی بدون حاشیه و اخلاق مدار بوده که طی چند سال اخیر تنها به فکر ارایه فوتبالی زیبا و تماشاگرپسند همراه با کسب نتایج خیره کننده بوده است؟ 

حال این که عده ای سعی در کمرنگ نمودن موفقیت های این تیم را داشته و آن را به جانبداری کمیته داوران و حمایت های سیاسی نسبت می دهند، بحث دیگری را می طلبد. پس با این تفاسیر، پرچم ژاپن دیگر چه صیغه ایست و از کجا آمده؟ این رفتار ها از کجا نشات می گیرد و چه تفکرات ویران کننده ای پشت آن وجود دارد؟ آیا بی احترامی به این تیم بزرگ و طرفداران میلیونی آن محسوب نمی شود؟ آیا امکان تنش در ورزشگاه ها و به خطر افتادن امنیت شهر ها را به دنبال ندارد؟ چند مورد را اتفاقی بدانیم؟ کدام یک را نادیده بگیریم؟ مگر در چند تیم از رقبای پرسپولیس بازیکن ژاپنی وجود دارد؟ پس همه ما مقصریم و بهتر است کمی به خود آمده و رسانه ها و مسولین ورزشی کشور ضمن فرهنگ سازی، با این پدیده نوظهور و صدالبته زشت برخوردی صریح و قاطع نمایند. چرا که اگر امروز جلوی این جریان گرفته نشود، در آینده ای نه چندان دور دود آن به چشم تمامی ورزش کشور خواهد رفت. پس صحبت های محسن بابادی را جدی گرفته و هر چه سریع تر دست به کار شوید. از ما گفتن بود.


نویسنده...محسن بابادی

دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...