68 پروژه آب، برق و فاضلاب با اعتبار حدود 9 هزار و 500 میلیارد تومان در استان مازندران در حال اجرا است

وزیر نیرو در بازدید از سد گلورد نکا:

68 پروژه آب، برق و فاضلاب با اعتبار حدود 9 هزار و 500 میلیارد تومان در استان مازندران در حال اجرا است


توفیقی حاصل شد که با حضور استاندار مازندران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین مربوطه بتوانیم طی این دو روز پروژه هایی را در راستای خدمت رسانی به مردم مازندران افتتاح کنیم.
به گزارش تیتر برتر ؛

وزیر نیرو در بازدید از سد گلورد گفت: به ‌طور کلی حدود 68 پروژه آب، برق و فاضلاب با اعتبار حدود 9 هزار و 500 میلیارد تومان در استان مازندران در حال اجراست که به طور متوسط تاکنون 60 درصد پیشرفت داشته و امیدواریم تا سال 1400 همه این طرح ها به بهره بر داری برسد.

وی با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از طرح های اجرا شده در استان مازندران گفت: به طور کلی حدود 68 پروژه آب، برق و فاضلاب با اعتبار حدود 9 هزار و 500 میلیارد تومان در این استان در حال اجرا است که به طور متوسط تاکنون 60 درصد پیشرفت داشته و امیدواریم تا سال 1400 همه این طرح‌ها به بهره برداری برسد.

اردکانیان با بیان اینکه اجرای این گونه پروژه‌ها تاثیر مهمی در وضعیت استان خواهد داشت، اضافه کرد: طی دیروز و امروز از 13 پروژه بازدید لازم به عمل آمد که در این بازدیدها پروژه‌هایی افتتاح و به بهره برداری رسید و طرح های دیگر نیز عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وزیر نیرو به پروژه مهم استان، اشاره و خاطرنشان کرد: از جمله پروژه‌های مازندران در بخش برق، نیروگاه کاسپین بود که اولین نیروگاه گازی کلاس F کشور محسوب می‌شود که بیشترین راندمان را خواهد داشت، با توجه به مختصات نیروگاه به ویژه در منطقه سرسبز مازندران، بیشترین سازگاری را با محیط زیست دارد و امیدواریم واحد بخار آن نیز هر چه زودتر مطابق برنامه به مرحله اجرا دربیاید.

وی ادامه داد: همچنین 3 پست به بهره برداری رسید که دستاورد مهمی در کنترل ولتاژ یا کاهش افت ولتاژ برق دارد و می‌توان در این خصوص گفت که این 3 پست در جهت آسایش مردم و آسیب ندیدن ادوات برقی نقش به سزایی دارند.

اردکانیان با اشاره به این که بخش آب نیز برنامه ما در این حوزه نیز گسترده است، تصریح کرد: در حال حاضر دو تصفیه خانه مهم آب یکی در شهر ساری و دیگری در شهر بابل و همچنین تصفیه خانه بزرگ فاضلاب ساری در حال اجرا است و امیدواریم این طرح ها با سرعت بیشتری پیش برود تا مطابق برنامه در آذرماه امسال آن ها را به بهره برداری برسانیم.

استاندار مازندران گفت: با افتتاح نیروگاه برق سیکل ترکیبی نوشهر افت ولتاژ برق در مازندران از بین می رود.

به گزارش تیتربرتر، محمد اسلامی در مراسم افتتاح نیروگاه برق سیکل ترکیبی نوشهر با اشاره به این که متوسط انرژی تولید سالانه نیروگاه نوشهر سه میلیون و ۶۰۰ هزار مگاوات در سال است، تصریح کرد: با افتتاح این پروژه افت ولتاژ برق در مازندران از بین می‌رود و مردم به سهولت این موضوع را لمس می‌کنند.

استاندار مازندران با تاکید بر مصرف بهینه انرژی برق گفت: سازگاری با محیط زیست با بیشترین راندمان مطابق با تکنولوژی روز از ویژگی های پروژه کاسپین است. نیروگاه سیکل ترکیبی ۴۶۰ مگاواتی تک محوره کاسپین نوشهر با راندمان۵۹ درصد ساخته شده و ظرفیت واحد گازی ۳۱۰ مگاوات و ظرفیت واحد بخار آن ۱۵۰ مگاوات است.

همچنین با حضور وزیر نیرو، نیروگاه مقیاس کوچک طبرستان واقع در شهرک صنعتی ساری به بهره برداری رسید.

به گزارش تیتربرتر، نیروگاه مقیاس کوچک طبرستان شهرک صنعتی ساری 29 مگاواتی، دارای سه دستگاه مولد وارتسیلا، هر یک به قدرت ۹.۷ مگاوات و با راندمان بسیار مطلوب است. این نیروگاه با اعتباری بالغ بر 1100 میلیارد ریال و توسط بخش خصوصی احداث شده است.

کمک به تولید برق شبکه سراسری و جلوگیری از اعمال خاموشی خصوصاً رفع کمبود تولید و خاموشی شهرستان سیمرغ، کاهش تلفات شبکه توزیع و فوق توزیع و بهبود راندمان تولید و افزایش مشارکت بخش خصوصی در توسعه زیرساختهای استان از جمله اهداف ساخت این نیروگاه مقیاس کوچک به شمار می رود. همچنین تقویت پدافند غیرعامل، بهبود ولتاژ برق مشترکین منطقه و ایجاد اشتغال مستقیم برای 23 نفر نیروی تحصیل کرده منطقه از اهداف و آثار اجرای این نیروگاه محسوب می شود.

نیروگاه مقیاس کوچک طبرستان با ظرفیت 29 مگاوات، با مجوز شرکت برق منطقه‌ای مازندران و توسط شرکت باران نیرو بشل در زمینی به مساحت 5000 مترمربع به اجرا درآمده است.

تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...