ذکرو یادآوری سیره و رفتار بزرگان دین اسلام و ائمه اطهار ( ع) برای همه مسلمانان واجب است

امام جمعه ثلاث و باباجانی :

ذکرو یادآوری سیره و رفتار بزرگان دین اسلام و ائمه اطهار ( ع) برای همه مسلمانان واجب است


امام جمعه ثلاث و باباجانی گفت: ذکرو یادآوری مناقب و زحمات ، رشادت ها ، خدمات ، عبادات و سیره و رفتار بزرگان دین اسلام و ائمه اطهار ( ع) برای همه مسلمانان واجب است و باید با برگزاری مراسمات دینی و مذهبی یاد آنها را زنده نگاه داشت و سعی کنیم برای خود و نسل های آینده الگو سازی کنیم .
به گزارش تیتر برتر ؛

ماموستا احمد شیخی امام جمعه ثلاث و باباجانی در گفت و گو با خبرنگار تیتر برتر گفت : برپایی مراسم اربعین در حفظ و حدت و الگو برداری برای امت اسلام آموزنده است و اهل سنت و شیعه باید ضمن احترام به بزرگان خود ، از آنها پیروی نمایند ، زیرا اینها اسوه های حسنه و الگوی کامل برای همه انسانها هستند ، همه ما باید به اندازه درک و تلاشمان بتوانیم از این اسوه های نیک الگو برداری کنیم و در زندگی خود پیاده نماییم . 

امام جمعه ثلاث و بابا جانی گفت : نسل های جوان کشور که دوران انقلاب و جنگ تحمیلی را درک و تجربه نکرده اند ، ما وظیفه داریم که با ذکر رشادت ها و شهادت های های دلاوران آن دوران یادو خاطرشان را بازگو کنیم و آنها را با قهرمانان خود آشنا کنیم و بتوانیم این افتخارها را برای نسل های بعد خود حفظ کنیم .

ماموستا شیخی گفت : در مورد ائمه اطهار و بزرگان دینی نیز همین طور است و باید با برپایی مراسمات دینی مانند اربعین و بازگو کردن رشادت ها و خصایص اخلاقی آنها ، بزرگی و الگو بودن آنها را برای فرزندان خود به عنوان اسوه های حسنه آشنا کنیم .

وی افزود : قرآن و احادیث شریف نگاشته شده اند و متکتوب بدست ما رسیده است تا اثری باشد برای الگو برداری ما مسلمانان و پیاده سازی آن از زندگی مان و اینکه بدانیم گذشتگان ما چه اقدامات مثبتی برای حفظ اسلام و انسانیت داشته اند.


مصاحبه از : مهدی مهارتی

دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...