ا

رونمایی از پوستر هشتمین جشنواره بین المللی شعر سپید عربی اروند


پوستر هشتمین جشنواره بین المللی صلح شعر سپید عربی اروند با حضور مسئولان فرهنگ و خبرنگاران منطقه ای رونمایی شد.
به گزارش تیتر برتر ؛

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند از شرکت20 شاعرازایران و20 شاعر ازهفت کشوردرهشتمین جشنواره بین المللی صلح شعر سپید عربی منطقه آزاد اروند خبر داد. 

همایون قنواتی در آیین رونمایی از پوستر هشتمین جشنواره بین للمللی صلح شعر سپید عربی منطقه آزاد اروند، اظهار کرد: در این جشنواره 20 شرکت کننده از کشورهای عمان، لبنان، تونس، سوریه، عراق، اردن بحرین شرکت کرده اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند برگزاری این جشنواره را از جنبه های مختلف حائز اهمیت دانست و گفت: برگزاری رویدادهای فرهنگی در هر کشور و میزبانی از دیگر کشورها، به منزله ی امنیت و ثبات کشور میزبان در برپایی مراسمات مهم و بین المللی است.

قنواتی توسعه دیپلماسی فرهنگی برای ارتقای سطح فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را نکته قوت دیگر این جشنواره دانست.

وی در این رابطه توضیح داد: برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی، اجتماعی، در منطقه مرزی ایران حامل پیام امنیت است و نشان از این دارد که این جشنواره های بین المللی در بستری امن برگزار می شوند.

  مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند برگزاری جشنواره مدرن شعر سپید عربی در کشور فارسی زبان را از دیگر امتیازات این جشنواره دانست و گفت: پایه گذاری جشنواره شعر مدرن عربی و برگزاری این جشنواره در کشور فارسی زبان باعث تعجب بسیاری از شاعران و ادبیای جهان عرب شده و این از نقاط قوت جشنواره شعر سپید عربی اروند است.

قنواتی بر تاثیرگذاری این جشنواره بر شعر و ادب منطقه و جهان عرب نیز تاکید کرد و توضیح داد دستاوردهای این جشنواره درهشتمین دوره این رویداد مهم، 8 اثر مکتوب رونمایی خواهد شد که متشکل از مجموعه شعر، ترجمه و ... است.

خبرنگار:سمیه اریس

دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...