تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : روش هاي رمزگذاري براي امنيت كسب‌وكارها
شنبه، 1 اردیبهشت 1397 - 03:12 کد خبر:78870
امنيت سايبري يكي از بزرگترين نگراني‌هاي كسب و كارهاي مدرن است و هكرها كه طي چند سال گذشته جسورتر و مرموزتر شده‌اند، براي آسيب زدن به كسب و كار به منظور ايجاد تخريب هرچند كوچك يا سرقت چند كارت اعتباري هميشه در كمين نشسته‌اند.


 

به گزارش تيتربرتر، در حالي كه فايروال‌ها، برنامه‌هاي اسكن ويروس، برنامه‌هاي نظارت بر شبكه و تيم‌هاي مديريت IT به شما كمك مي‌كند تا در برابر مهاجمين مقاومت كنيد، هكرها مي‌توانند به راحتي با نظارت بر ترافيك اينترنت شما، و بعضا بدافزارها موفق به تاثيرگذاري شوند. هنگامي كه اين اتفاق مي‌افتد، بهترين دفاع شما تركيبي هوشمندانه از پشتيبان‌گيري، تشخيص تريگرها و البته، رمزگذاري است. هنر رمزگذاري اطلاعات به گونه‌اي است كه غريبه ها نمي‌توانند داده‌هاي شما را بخوانند.
راه كار آن اين است كه هر رمزگذاري‌اي يك كليد مانند  A=1 , B=2 و غيره داشته باشد، كليد به طور معمول منحصر به فرد بوده و فردي كه به آن دسترسي ندارد، نمي تواند فايل‌ها را رمزگشايي كرده و محتويات آن را مشاهده كند. به همين دليل، رمزگذاري دفاع كاملي در برابر هكرهايي است كه مي‌توانند شبكه‌هاي كسب و كار شما را زير نظر بگيرند. پنج مورد از مهمترين زمان‌هايي كه مي توان از رمزگذاري هنگام تأمين زيرساخت فناوري اطلاعات كسب و كار استفاده كرد، در اين گزارش آمده است.
 
1) انتقال اطلاعات ورود
 
اطلاعات ورود به سيستم موردي است كه تقريبا هر پلت فرم آنلايني از وب‌سايت‌ها و سرويس‌هاي آنلاين گرفته تا برنامه‌هاي تلفن همراه و دستگاه هاي IoT بايد از آن برخوردار باشد، هكرها طي دهه‌ها دسترسي به شبكه‌هاي كسب و كارها و حساب‌هاي مشتريان از طريق حساب‌هاي جعلي، اطلاعات مشتري را يا حدس زده يا ربوده‌اند.  ورودي‌ها هميشه بايد از لحظه‌اي كه ايجاد شده و در پايگاه‌داده ذخيره مي‌شوند تا زمان ارسال مدارك ارائه شده به‌عنوان يك كاربر ثبت شده در كامپيوتر يا دستگاه شخصي رمزگذاري شوند.
 
2) پردازش پرداخت‌هاي ديجيتال
 
بازي جديد مورد علاقه هكرها كه از سال 2016 بصورت زنجيره‌وار قرباني گرفته است، جمع‌آوري شماره كارت اعتباري از پردازش پرداخت ديجيتال است. در حالي كه هتل‌ها در حال حاضر اهداف اصلي هستند، هر كسي كه از كارت‌هاي اعتباري استفاده مي‌كند، از جمله خرده‌فروشي‌ها و حتي فروشندگان خياباني با كارت‌خوان‌هاي قابل حمل نيز در معرض خطر هستند.
 
مشتريان به شما اعتماد مي كنند تا شما اطلاعات كارت اعتباري آن‌ها را يكبار استفاده كنيد و سپس بايد در جاي امني ذخيره يا فورا آن را پاك كنيد. رمزنگاري آني بهترين راه براي اطمينان از اينكه هكرها نتوانند داده‌هاي كارت اعتباري را بخوانند يا از پايگاه‌هاي كسب و كار شما آنها را سرقت كنند.
 
3) ذخيره داده‌هاي شخصي مشتريان
 
هكرها در صورت وجود اطلاعات ناامن و غير رمزگذاري شده، همراه با اطلاعات كارت‌اعتباري موفق به سرقت اطلاعات خطرناك خصوصي كسب و كارها مي شوند.   نام ها، آدرس‌ها، شماره تلفن‌ها و ساير اطلاعات شناسايي افراد به سرقت رفته، به اين معني كه هزاران نفر در حال حاضر در معرض سرقت هويت هستند.
 
يكبار ديگر، يك رمز گذاري كوچك جواب واضح و روشني است. هر زمان كه اطلاعات هويتي خود را ذخيره مي‌كنيد، چه بعنوان مشتري، كارمند، سرپرست يا شريك تجاري، مطمئن شويد كه داده ها رمزگذاري شده‌اند، بنابراين نمي‌توان در شكاف امنيت سرقت كرد.
 
4) حفاظت از اطلاعات حساس شركت
 
البته بر اساس اطلاعات سايت پليس فتا، اطلاعات شخصي و هويتي تنها اطلاعاتي نيست كه هكرها مي‌خواهند به آنها دست پيدا كنند. تا زمانيكه تجارت شما نتواند حملات شيادانه هكرها را شناسايي كند، شما به عنوان يك طعمه و اطلاعات حساس شركت شما به عنوان يك هدف در معرض خطر هكرهاست. صورت‌هاي مالي، اسناد و مدارك داخلي و اسرار تجاري كه در دسته اطلاعات حساس شركت شما مي‌باشد را بايد رمزگذاري كنيد.
 
5) انتقال اطلاعات شخصي يا حساس
 
نهايتا، لازم به ذكر است كه حتي اگر شما هكرها را از طريق شبكه‌هاي تجاري خود با اقدامات جامع امنيتي سايبري دور نگهداريد، ممكن است هنوز هم بتوانند اطلاعات شما را در حالي كه از طريق وب ارسال مي‌كنيد، سرقت كنند، مخصوصا اگر آن‌ها راهي براي باگ (خطاهاي كوچكي كه در برنامه‌ها به وجود مي‌آيند) يك مشتري يا دستگاه شخصي اعضا يا شبكه خانگي پيدا كنند. اين مطلب به اين معني است كه هرگونه اطلاعات حساس كه از برنامه يا پلت فرم به شبكه مركزي ارسال مي‌شود يا بالعكس، بايد براي انتقال رمزگذاري شوند.