تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : اشتغال ۵۰ هزار نفر از زندانيان در كشور
یکشنبه، 23 اردیبهشت 1397 - 04:48 کد خبر:80600
رييس هيات مديره بنياد تعاون زندانيان كشور گفت: در حال حاضر ۵۰ هزار نفر از مددجويان زندان‌ها در كشور در حال اشتغال و كار هستند.


به گزارش تيتربرتر، اكبر غمخوار، روز گذشته و در مراسم افتتاحيه فاز دو مزرعه پرورش شتر مرغ در زندان مركزي بيرجند اظهار كرد:‌ بنياد تعاون زندانيان كشور بنيادي غيرانتفاعي است كه رسالت عمده را برعهده دارد. توانمندسازي و حرفه آموزي مددجويان و كمك به خانواده‌هاي زندانيان از رسالت‌هاي اين بنياد است.
 رييس هيات مديره بنياد تعاون زندانيان كشور بيان كرد: اقداماتي در راستاي تغيير روحيات زندانيان انجام شده و در اين راستا افراد زنداني در زندان مشغول به كار مي‌شوند. 
 
غمخوار با بيان اينكه زندان‌ها دو نقش  آموزشي و پرورشي و نقش تنبيهي  دارد، تصريح كرد: بسياري از افراد به دليل بي سوادي و عدم مهارت در حرفه‌اي خاص گرفتار زندان مي‌شوند.
 
وي با بيان اينكه اميدواريم با تلاش‌هايي كه بنياد تعاون زندانيان كشور انجام مي‌دهد كمكي به حل معضلات اجتماعي شود، افزود: اين بنياد در نقاط مختلف كشور بسته به شرايط هر منطقه فعاليت‌هاي اشتغالزايي را ايجاد مي‌كند.
 
رييس هيات مديره بنياد تعاون زندانيان كشور بيان كرد: اين بنياد توانسته با ثبت برند حامي بسياري از محصولات خود را به خارج از كشور صادر كند.
 
غمخوار با بيان اينكه در حال حاضر ۵۰ هزار نفر از مددجويان در كشور در حال اشتغال و كار هستند، اظهار كرد: يكي از مزيت‌هاي استان خراسان‌جنوبي بخش معدن است كه اميدواريم بتوانيم در اين زمينه نيز سرمايه گذاري لازم را انجام دهيم و به احياي انسان‌ها بپرازيم. 
 
رييس هيات مديره بنياد تعاون زندانيان كشور ادامه داد: رسالت بنياد اين است كه زندانيان را توانمند كرده تا با روحيه خوب معنوي وارد جامعه شوند. 
 
غمخوار يادآور شد: اميدواريم با حمايت مسئولان بتوانيم روز به روز شاهد اشتغال بيشتر مددجويان باشيم.