تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : خودداري رسانه ملي از پخش مسابقه تيم فوتسال بانوان تبعيض جنسيتي است
سه شنبه، 25 اردیبهشت 1397 - 09:15 کد خبر:80809
عضو فراكسيون زنان مجلس با بيان اينكه خودداري رسانه ملي از پخش مسابقه تيم فوتسال بانوان نمود بارز تبعيض جنسيتي است، گفت: صدا و سيما با خودداري از پخش اين مسابقات شائبه تلاش براي كمرنگ جلوه دادن توفيقات زنان را تقويت كرد.


به گزارش تيتربرتر به نقل از خانه ملت، سيده فاطمه حسيني نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس در يادداشتي خودداري رسانه ملي از پخش مسابقه كم نظير تيم فوتسال بانوان فرصت‌سوزي ازسوي اين رسانه دانست و در يادداشتي نسبت به اين مسئله و كم‌توجهي به ديگر موضوعات مرتبط به زنان در صدا وسيما انتقاد كرد.
در متن يادداشت اين عضو فراكسيون اميد مجلس آمده است؛
 
بسم الله الرحمن الرحيم
 
خودداري رسانه ملي از پخش مسابقه كم نظير تيم فوتسال بانوان نه تنها نمود بارز تبعيض جنسيتي است بلكه از نگاهي ديگر مي‌توان آن را تلاش صدا و سيما براي كمرنگ كردن الگوهاي موفق زنان جوان مسلمان ايراني دانست.
 
به عنوان يكي از نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي بارها در ديدارها و جلسات متعدد از مقامات اين سازمان خواسته‌ام موضوع الگوسازي زن مسلمان ايراني را جدي بگيرند.
 
در فضايي كه زنان با انواع مشكلات و محدوديت‌ها كه بسياري از آن‌ها نه تنها توجيه قانوني كه توجيه عقلي نيز ندارد روبرو هستند، كسب توفيق‌هاي بين‌المللي علاوه بر آنكه دستاورد پررنج و ارزشمند زن ايراني است، فرصتي است براي الگوسازي و ارائه آن به افكار عمومي.
 
كدام الگو نزديك‌تر و قابل باورتر از اين دختران جوان براي همه دختران ايران؟ دختران جواني كه با سرمايه بزرگ اميد و تلاش خود و نيز حفظ عفاف، در ميادين ورزشي جهان درخشيدند.
 
سوال اين است كه رسانه ملي با همه ظرفيت‌هايي كه دارد، چرا به آساني اين فرصت خوب را از كف مي‌دهد؟
 
پيروزي و توفيق زنان ايراني در همه عرصه‌ها به ويژه ورزش، براي همه ايرانيان اعم از زنان و مردان، ارزشمند، غرورآفرين و شايسته تقدير است و اين درحالي است كه صدا و سيما با خودداري از پخش مسابقات مهمي همچون رقابت نهايي تيم فوتسال بانوان ايران، شائبه تلاش براي كمرنگ جلوه دادن توفيقات زنان ايراني را تقويت كرده و با اين گام كه در راستاي نقض عدالت جنسيتي است، فرصت ارائه الگو مناسب و پرانگيزه و اميد براي زنان جوان ايراني را نيز از بين مي‌برد.
 
آمارها نشان مي‌دهد زنان و دختران ايراني با فقر حركتي روبرو هستند و براي رفع اين معضل، علاوه بر ضرورت حمايت دستگاه‌هاي مربوط ازجمله وزارت ورزش و وزارت آموزش و پرورش، لزوم ايجاد انگيزه و تبليغات مشوقانه ازسوي رسانه ملي براي زنان و دختران در حوزه ورزش نيز بيش از هر زماني احساس مي‌شود.
 
توجه به اين نكته ضروري است كه هم اينك زنان ايراني اعم از دختران و مادران و همسران، نيمي از بار جامعه را بر دوش مي‌كشند و در اين ميان انتظار مي‌رود رسانه ملي دست كم، يار زنان اين سرزمين در كسب موفقيت‌ها باشد، نه باري بر دوش زنان.