تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : چگونگي پرپشت كردن موي صورت آقايان
سه شنبه، 25 اردیبهشت 1397 - 10:03 کد خبر:80810
متأسفانه خيلي از آقايان با مشكل پرپشت و يكدست نبودن ريش و سبيل شان دست به گريبان هستند و نمي‌توانند رشد موهاي صورت خود را خيلي سريع افزايش دهند. اگر شما هم جز همين دسته از افراد هستيد توصيه مي‌كنيم به هيچ عنوان مطلب امروز را از دست ندهيد.


به گزارش تيتربرتر، درست برعكس خانم‌ها كه از داشتن موهاي روي صورت فراري هستند و به دنبال راه‌كارهاي مختلف و متفاوتي براي رفع موهاي زائد صورت هستند، داشتن ريشي پر‌پشت و يكدست براي ظاهري كاملا مردانه آروزي بسياري از آقايان است. متاسفانه خيلي از آقايان با اين مشكل دست به گريبان هستند و نمي‌توانند رشد موهاي صورت خود را خيلي سريع افزايش دهند. اگر شما هم جز همين دسته از افراد هستيد توصيه مي‌كنيم به هيچ عنوان مطلب امروز را از دست ندهيد. در ادامه اين مطلب با چند روش درمان ساده و طبيعي آشنا خواهيد شد كه به رشد بيشتر موهاي صورت شما كمك چشمگيري مي‌كنند.
پرپشت كردن ريش و سبيل با آب‌ ليمو و پودر دارچين
 
اولين راه‌ حل سريع ما براي شما، استفاده از تركيب آب‌ليمو و پودر دارچين است. طبق تحقيقات انجام شده بر روي دارچين مشخص شد، مصرف اين تركيب طبيعي براي رشد بيشتر و سريع‌تر موها بسيار موثر است. براي تهيه اين ماسك كافي است تا ۱ قاشق غذا‌خوري پودر دارچين را همراه با ۲ قاشق غذا‌خوري آب‌ليمو تازه مخلوط كنيد تا خمير شوند. سپس خمير را روي پوست صورت خود بگذاريد و ۲۰ تا ۳۰ دقيقه بعد آن را آبكشي كنيد. سعي كنيد از اين درمان روزانه ۲ مرتبه استفاده كنيد تا خيلي سريع‌تر به نتيجه دلخواه خود برسيد. توجه داشته باشيد در صورت مشاهده هر نوع علائم آلرژي‌زا از مصرف اين ماسك خودداري كنيد.
 
داشتن ريشي پر‌پشت و يكدست براي ظاهري كاملا مردانه آروزي بسياري از آقايان است
 
پرپشت كردن ريش و سبيل با روغن نارگيل و روغن رُزماري (اَكليل كوهي)
 
يكي ديگر از روش‌هاي موثر در رشد موهاي صورت آقايان، استفاده از روغن نارگيل است. طبق تحقيقات انجام شده در زمينه خواص روغن نارگيل، مصرف آن براي رشد طبيعي موها بسيار مفيد است. براي گرفتن بهترين نتيجه ممكن كافي است تا طبق دستور‌العمل زير عمل كنيد:
 
- مقداري روغن نارگيل را به نسبت ۱۰ به ۱ با روغن رزماري مخلوط كنيد.
 
- سپس با استفاده از يك پنبه تركيب را روي صورت‌تان بماليد و ماساژ دهيد.
 
- بگذاريد ماسك ۲۰ تا ۲۵ دقيقه روي پوست‌تان بماند و بعد آن را با آب‌ سرد بشوييد.
 
- براي نتيجه دلخواه‌تان ۲ تا ۳ بار در هفته از اين ماسك مفيد استفاده كنيد.
 
پرپشت كردن ريش و سبيل با روغن اوكاليپتوس
 
تحقيقات حاكي از آن است كه مصرف روغن اوكاليپتوس براي مو، پوست و به طور كلي سلامت ما بسيار مفيد است. به منظور ايمني بيشتر، تنها نكته قابل توجه عدم استفاده مسقيم اين روغن بر روي پوست صورت است. توصيه مي‌شود براي رقيق كردن آن، روغن را با مقداري آب ولرم مخلوط كنيد و بعد از آن استفاده كنيد. براي استفاده از اين ماسك بعد از اينكه طبق توصيه كه پيش‌تر ذكر شد، روغن اوكاليپتوس را به نسبت ۱ به ۴ با آب ولرم رقيق كرديد با استفاده از يك تكه پنبه آن را مستقيما روي پوست صورت‌تان ماساژ دهيد و بگذاريد براي مدت زمان كافي روي آن بماند. توجه داشته باشيد در صورت احساس ناراحتي يا خارش پوست سريعا ماسك را پاك كنيد و در آينده هم به هيچ عنوان از آن استفاده نكنيد.
 
پرپشت كردن ريش و سبيل با از ماساژ درماني استفاده كنيد
 
يكي ديگر از روش‌هاي موثر در رشد سريع‌تر موهاي صورت استفاده از تكنيك ماساژ‌ درماني است. اين روش باعث تحريك پياز مو شده و به رشد بيشتر و سريع‌تر آن كمك زيادي مي‌كند. براي انجام يك ماساژ صحيح و ملايم كافي است تا طبق دستور زير عمل كنيد:
 
- با كمك نوك انگشتان خود روي نقاطي از پوست‌تان كه بيشتر تمايل داريد مو رشد كند را ماساژ دهيد. سعي كنيد هنگام ماساژ دادن كمي هم فشار (ملايم) ايجاد كنيد تا به اين طريق بيشتر باعث تحريك ريشه موها شويد. سعي كنيد حركت دست‌تان حالت دوراني (دايره‌وار) داشته باشد و ماساژ را ۱۰ تا ۱۵ دقيقه ادامه دهيد. براي بهترين نتيجه ممكن سعي كنيد ۲ بار در روز از اين روش استفاده كنيد.