تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : پورشه خودروي هيبريدي شاسي بلند عرضه كرد
سه شنبه، 25 اردیبهشت 1397 - 10:07 کد خبر:80819
شركت خودروسازي پورشه از تازه ترين محصول هيبريدي شاسي بلند خود موسوم به كاين هيبريد رونمايي كرد.


به گزارش تيتربرتر، رانندگي با اين خودرو در ۶ حالت مختلف بر مبناي شرايط جاده ممكن است. علاوه بر اين خودروي ياد شده داراي ترمزهاي اضطراري است كه در شرايط دشوار و پيش بيني نشده فعال شده و جان افراد را نجات مي دهند.
قيمت پايه اين خودرو ۷۹۹۹۰ دلار بوده و قدرت موتور آن به ۴۵۵ اسب بخار مي رسد. اين موتور تركيبي از يك موتور سه ليتري توربو وي ۶ و يك موتور الكتريكي ۱۴.۱ كيلووات ساعتي است كه نسبت به مدل قديمي همين خودرو ۴۰ اسب بخار بيشتر قدرت دارد.
 
شتاب صفر تا صد خودروي يادشده تنها ۴.۷ ثانيه است كه براي يك خودروي هيبريدي شاسي بلند و سنگين ركوردي مناسب محسوب مي شود. حداكثر سرعت خودروي يادشده ۲۵۰ كيلومتر در ساعت است و در صورت استفاده از موتور برقي صرف اين رقم به حداكثر ۱۳۳ كيلومتر در ساعت افزايش مي يابد.
 
وزن خودروي يادشده ۲۳۰۰ كيلوگرم بوده و براي اولين بار در طراحي آن از چرخ هاي ۲۲ اينچي استفاده شده است. شارژ باتري هاي برقي اين خودرو به ۸ ساعت زمان نياز دارد. هر چند با استفاده از شارژر تقويت شده اين رقم به تنها دو ساعت و نيم كاهش مي يابد.
 
در صورت فعال كردن اين خودرو در حالت ورزشي تنها از موتور گازوئيلي استفاده مي شود. در حالت Sport Plus هر دو موتور گازوئيلي و برقي فعال مي شوند. در حالت هيبريدي راننده مي تواند از قدرت موتورها بر مبناي نياز خود استفاده و آنها را تنظيم كند. در حالت E-Power تنها موتور برقي و در حالت E-Charge و E-Hold هم از موتور برقي با كيفيت ها و تنظيمات متفاوتي بهره گرفته مي شود.