تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : صعود آبي‌ها به يك‌چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا
سه شنبه، 25 اردیبهشت 1397 - 17:08 کد خبر:80833
ديدار برگشت استقلال و ذوب آهن در يك‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا با برتري ۳ بر يك آبي‌پوشان به پايان رسيد تا اين تيم در مجموع با برتري ۳ بر ۲ به مرحله يك چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا صعود كند.


به گزارش تيتربرتر، ديدار برگشت دو تيم استقلال و ذوب‌آهن در بازي برگشت دور يك‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا از ساعت ۲۰:۴۵ برابر هم قرار گرفتند كه اين ديدار در پايان با برتري ۳ بر يك شاگردان شفر به اتمام رسيد تا استقلال با نتيجه مجموع ۳ بر ۲ به جمع هشت تيم برتر آسيا صعود كند.
گل‌هاي استقلال را در اين ديدار مامه تيام در دقايق ۱۱ از روي نقطه پنالتي، ۴۱ و ۶۴ به ثمر رساند و تك گل ذوب‌آهن را نيز قاسم حدادي‌فر در دقيقه ۶۵ وارد دروازه استقلال كرد.
 
نيمه نخست:
 
به محض آغاز بازي و در همان ثانيه‌هاي ابتدايي، مامه تيام با خطايي كه روي فخرالديني مرتكب شد از داور كارت زرد گرفت.
 
دقيقه ۱۰: حركت آرمين سهرابيان با برخورد اين بازيكن با ولسياني همراه شد و مدافع استقلال تعادلش را از دست داد تا داور اعلام پنالتي كند. مامه تيام پشت توپ قرار گرفت و بر خلاف جهت حركت مظاهري توپ را به گل تبديل كرد.
 
دقيقه ۱۵: سانتر زيباي فخرالديني با ضربه سر ولسياني از روي خط محوطه شش قدم به بيرون رفت.
 
دقيقه ۱۹: پاس در عمق تيام به فرشيد اسماعيلي با دفع ناقص مدافعان ذوب‌آهن به چپارف رسيد كه ضربه پاي راست اين بازيكن ازبك، از بالاي دروازه به بيرون رفت.
 
دقيقه ۲۷: پاس‌كاري بازيكنان استقلال توپ را در پشت محوطه جريمه ذوب‌آهن به باقري رساند كه شوت اين بازيكن در اختيار مظاهري قرار گرفت.
 
دقيقه ۲۸: سانتر حسيني با دفع ناقص مدافع‌هاي استقلال به بوحمدان رسيد كه ضربه اين بازيكن را پژمان منتظري برگشت داد.
 
دقيقه ۲۹: پاس در عمق زيباي حدادي‌فر به بوحمدان كه فضاي مناسبي در سمت راست داشت، او را راه انداخت و شماره ۸۸ ذوب‌آهن نيز پس از طي چند قدم با خودخواهي ضربه‌اش را روانه دروازه كرد كه توپ پس از برخورد با تير افقي دروازه به بيرون رفت.
 
دقيقه ۳۸: پاس در عمق زيباي حدادي‌فر، تبريزي را با رحمتي تك به تك كرد اما كنترل نه چندان مناسب اين مهاجم، توپ را در اختيار دروازه‌بان آبي‌ها قرار داد.
 
دقيقه ۴۱: توپ در پشت محوطه جريمه به تيام رسيد كه ضربه فوق‌العاده و كات‌دار اين بازيكن گل دوم آبي‌ها را به ثمر رساند.
 
نيمه دوم:
 
دقيقه ۴۷: سانتر محمدرضا حسيني از سمت راست، توپ را به كي‌روش رساند و اين بازيكن توپ را براي حدادي‌فر كاشت كه ضربه اين بازيكن به شكل خطرناكي از بالاي دروازه به بيرون رفت.
 
دقيقه ۶۴: توپ‌گيري استقلالي‌ها، توپ را به تيام رساند و او نيز وريا غفوري را از سمت راست راه انداخت. مدافع چپ استقلال پس از يك سرتوپ با پاس به بيرون تيام را صاحب توپ كرد و اين بازيكن گل‌ سوم را به ثمر رساند تا در اين ديدار هت‌تريك كند.
 
دقيقه ۶۵: حركت فخرالديني از سمت راست با پاس در عرض اين بازيكن به حدادي‌فر همراه شد كه شوت اين بازيكن از پشت محوطه جريمه به زيبايي وارد دروازه استقلال شد.
 
دقيقه ۸۴: سانتر خسرو حيدري به تير دروازه برخورد كرد و ضربه برگشتي فرشيد باقري را مظاهري به زيبايي دفع كرد.
 
بازي رفت دو تيم در ورزشگاه فولادشهر اصفهان با نتيجه يك بر صفر به سود ذوب‌آهن به پايان رسيده بود اما با برتري استقلال در ديدار برگشت، اين تيم توانست در مجموع با حساب ۳ بر ۲ جواز صعود به مرحله بعد را كسب كند.
 
با صعود استقلال، چهار تيم غرب آسيا در مرحله بعد مشخص شدند. استقلال و پرسپوليس از ايران و السد و الدحيل از قطر، تيم‌هايي هستند كه با قرعه‌كشي دوم خرداد، حريف خود را در مرحله يك‌چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا خواهند شناخت.
 
تركيب استقلال: سيد مهدي رحمتي، پژمان منتظري، مجيد حسيني، وريا غفوري، آرمين سهرابيان، فرشيد باقري، روزبه چشمي، خسرو حيدري، سرور جپارف، فرشيد اسماعيلي و مامه تيام
 
تركيب ذوب‌آهن: محمدرشيد مظاهري، وحيد محمد زاده، اكبر ايماني، جورج ولسياني، سيد محمدرضا حسيني، قاسم حدادي‌فر، بختيار رحماني، محمدرضا تبربزي، ميلاد فخرالديني، حميد بوحمدان، كي‌روش استنلي.