تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : دستگيري حدود۹۰۰ سارق و قاچاقچي در پايتخت
چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1397 - 07:14 کد خبر:80872
رييس پليس پايتخت از دستگيري حدود۹۰۰ سارق و قاچاقچي در پايتخت خبر داد.


به گزارش تيتربرتر، سردار حسين رحيمي در حاشيه يازدهمين مرحله از اجراي طرح رعد كه صبح امروز در پليس پيشگيري پايتخت برگزارشد گفت: ۸۵ كلانتري و پاسگاه پليس پيشگيري و ۱۱ سركلانتري در يازدهمين مرحله از طرح رعد حضور داشتند و ما  در اجراي اين طرح ۲۳۵ حكم قضايي براي ورود به مخفيگاه سارقان و مال‌خران را اخذ كرديم.
وي با بيان اينكه دراين طرح ۵۴۴ نفر از سارقان ومال‌خران دستگير شدند،اظهاركرد: در اجراي اين طرح ۴۵ باند سرقت متلاشي و ۳۲۵ دستگاه خودرو ، موتور سيكلت و دوچرخه مسروقه كشف شد. در اين زمينه ۶۲۲ پرونده تشكيل شد. درميان دستگيري شدگان ۱۷۲ سارق تلفن همراه، ۱۹۸ سارق لوازم داخل خودرو هستند.
 
به گفته رييس پليس پايتخت ارزش ريالي اموال مسروقه مكشوفه در اين مرحله از طرح رعد تاكنون بيش از ۴۷ ميليارد ريال بوده است.
 
رحيمي همچنين با اشاره به دستگيري زني كه با همراهي همسرش اقدام به جيب‌بري داخل قطارهاي مترو كرده بود،اظهاركرد: ماموران پليس پايتخت اين زن را كه بيش از ده‌ها سرقت در سوابقش داشت، شناسايي و دستگير كردند.
 
دستگيري ۳۲۰ خرده فروش در تهران
 
وي همچنين از دستگيري ۳۲۰ خرده فروش مواد مخدر در مناطق مختلف پايتخت خبر داد و گفت:  از اين افراد بيش از ۲۳ كيلوگرم انواع مواد مخدر كشف و ضبط شد.
 
رييس پليس پايتخت در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با تاكيد بر اينكه برخورد با قاچاق كالا به‌طور ويژه در دستور پليس قرار دارد،اظهار كرد: در همين راستا همكاران من در كلانتري‌هاي سراسر كشور ۴۵ قاچاقچي كه در زمينه قاچاق دارو، پارچه، مشروبات الكلي، لوازم يدكي خودرو، دخانيات و ... فعاليت داشتند را دستگير كردند.
 
رحيمي ارزش ريالي اقلام مكشوفه را بيش از ۳ ميليارد تومان اعلام كرد.
 
 به گفته وي در حاشيه اين طرح يك قبضه سلاح كمري و ۷۵ هزار سي‌دي غير مجاز و اقلامي غيرفرهنگي و غير مجاز كشف و ضبط شد.