تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : تمايز دو رقيب قدرقدرت شاسي‌بلند؛ كولينان رولزرويس با بنتايگاي بنتلي
چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1397 - 12:30 کد خبر:80880
گروهي از علاقه‌مندان دنياي خودرو بر اين باورند كه ساخت يك شاسي‌بلند (SUV) از سوي بنتلي با قيمتي حدود 229 هزار دلار آمريكا در سال 2016 حركتي ديوانه كننده به شمار مي‌آيد. اينك رولزرويس يك قدم بزرگتر برداشته و شاسي بلندي 325 هزار دلاري در سطح پايه را ارائه كرده است كه بنا به ادعايش مجهزترين خودروي آفرودي ساخته شده تا اين زمان است.


به گزارش تيتربرتر، رولزرويس كولينان 2019 خودروي بسيار گراني است و احتمالا بنتايگا بنتلي همان‌قدر شايسته به نظر مي‌رسد. تفاوت‌هاي اين دو خودروي فوق گران در نوع خود نيز جالب به نظر مي‌رسد.
هر دو SUV (خودروهاي اسپورت بلند) به سادگي به استايل سنتي خود چسبيده‌اند و تا احترام خود به برندشان را اثبات كنند. كولينان از نماي روبه‌رو داراي جلوپنجره زاويه دار مستطيلي و چراغ‌هاي جعبه‌اي شكلي است كه ذهن را به ياد ظاهر رولزرويس فانتوم مي‌اندازد. در اين خودرو تمام اجزا در جلو و عقب مانند دريچه‌ها تحت تاثير شكل‌هاي جعبه‌اي قرار دارند. اما بنتلي در نگاه اول ظاهر نرمتري دارد و با خطوط غيرتهاجمي موجود روي در موتور، چراغ‌هاي گرد و جلوپنجره‌اي  مدرن‌تر، از چهره و ظاهر سنتي رولزرويس جديدتر به نظر مي‌رسد. دريچه‌هاي كوتاه‌تر ظاهر بنتايگا را بسيار رسمي‌تر نشان مي‌دهند و زواياي نماي جلو نيز با زواياي مربعي بيشتر حضور اصالت بنتلي را نشان مي‌دهد.
 
رولزرويس آزادي‌هاي كمي را در طراحي جديد SUV از خود نشان داده است. اشرافي بودن شكل و ظاهر آن در پروفايل جانبي، چيزي است كه از يك رولزرويس انتظار مي‌رود. بنابراين شما در اين خودرو شاهد خطوط بدنه محافظه‌كارانه و دستگيره‌هاي در كنار هستيد. شما مي‌توانيد اين خودرو را مجموعه بزرگ جعبه‌اي بناميد. درطرف مقابل بنتايگا به وضوح از خطوط شكسته و پر چين بهره مي‌برد. بايد به اين نكته توجه داشت كه كولينان 210.3 اينچ طول دارد و بنتايگا به شكل چشم‌گيري از آن كوتاه‌تر است و طول آن به 202.4 اينچ مي‌رسد.
 
در مقايسه بخش عقبي اين دو خودرو چراغ‌هاي عقب بنتايگا را بسيار بزرگتر خواهيد يافت. ظاهر مربعي شكل كولينان تا نماي عقب ادامه مي‌يابد و بنتايگا از خطوط و زواياي نرم خودروي شيشه، چراغ‌ها و زواياي عقب بهره مي‌برد. رولزرويس كه همچنان جعبه‌اي و مربعي به حركت خود ادامه مي‌دهد، سپر و گلگيرهايي برجسته‌تر از بنتايگا دارد.
 
اما شايد مهم‌تر از طراحي خارجي، فضاي داخلي اين دو SUV اهميت دارد. مالكان ثروتمند اين خودرو مي‌توانند بي حد و مرز به شخصي‌سازي خودرو با توجه به سلايق خود بپردازند. اما تفاوت دو ساختار اصلي در اين دو خودرو نيز خالي از لطف نيست. از ويژگي‌هاي كولينان مي‌توان يه يك نمايشگر لمسي و كنترلگرهاي اكستيسي در مركز كنسول اشاره كرد. اما بنتلي در اين بخش قديمي‌تر به نظر مي‌رسد و به نظر مي‌رسد صفحه نمايش آن از يك مدل ارزان قيمت‌تر گرفته شده است. در كولينان همچنين يك دستگيره گرد به شما در انتخاب حالات و مود رانندگي كمك خواهد كرد.