تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : اشتباهات رايجي كه ممكن است از زيبايي ظاهرتان بكاهد
سه شنبه، 8 خرداد 1397 - 10:02 کد خبر:81807
مطمئنا هر فردي دوست دارد كه هميشه مرتب و جذاب به نظر برسد اما هميشه نقشه هاي ما براي خوش تيپ بودن به درستي پيش نمي رود. شما مجبور نيستيد كه ساعات زيادي را در مقابل آينه صرف رسيدگي به ظاهرتان كنيد، همين كه لباس تان تميز و فيت تن تان باشد نصف بيشتر راه را رفته ايد. تنها نكاتي مي مانند كه با رعايت آنها مي توانيد بر جذابيت تان بيافزاييد.


به گزارش تيتربرتر، در ادامه اشتباهات رايجي را كه ممكن است از زيبايي ظاهرتان بكاهد، برايتان آورده ايم تا با رعايت آنها زيباتر از هميشه بدرخشيد.
1. پوشيدن لباس هاي چروك
 
هيچ چيز بدتر از ترك كردن خانه با لباس هاي چروك نيست. در واقع اينطور به نظر مي آيد كه تازه از تختخواب پاشده ايد و بدون توجه به ظاهرتان، به سرعت خانه را ترك كرده ايد. حتي اندكي چروك در لباس هايتان كل ظاهر شما را زير سوال خواهد برد. از اين رو چند دقيقه از وقت تان را صرف اتوكشي لباس هايتان كنيد.
 
2. بيش از حد روي مد بودن
 
اين كه روي مد باشيد، اشكالي ندارد اما سعي نكنيد كه هر چه ديده ايد را روي ظاهرتان كپي كنيد. اگر دوست داريد كه به روز باشيد، سبك لباس پوشيدن خودتان را داشته باشيد و تنها يكي از مدهاي روز را به آن اضافه كنيد. اينگونه هم در پول تان صرفه جويي خواهيد كرد و هم استايل خاص خود را، كه به شما نيز شخصيت مي دهد، در لباس پوشيدن خواهيد داشت.
 
3. ست كردن بيش از حد
 
ست كردن هم قانوني دارد. اگر چه شما مي توانيد سر تا پايتان را با لباس هاي تك رنگ ست كنيد، اما زماني كه صحبت از لباس هاي طرح دار مي شود، ديگر اين قانون جايي ندارد. شما بايد در پوشيدن لباس هايي با طرح هاي چشمگير با احتياط عمل كنيد.
 
به عنوان مثال اگر سر تا پايتان را لباس هايي با طرح هاي چهارخونه يا گلدار بپوشيد، نه تنها زيبا نمي شويد، بلكه شلوغي آن توي ذوق هم مي زند. در اين شرايط بهتر است كه از توناليته هاي مختلف رنگي كمك بگيريد يا اين كه تنها يكي از لباس هايتان را طرح دار انتخاب كنيد و بقيه را ساده بپوشيد.
 
4. پوشيدن لباس هاي نخ كش شده
 
حال كه مرحله ست كردن لباس هايتان را پشت سر گذاشتيد، زمان آن است كه جزيي تر به لباسي كه مي خواهيد به تن كنيد، نگاهي بياندازيد. لباس هاي نخ كش شده مي تواند كل زحمات شما را بهم بريزند. معمولا قسمت هايي از لباس مانند سر آستين، يقه، زانو يا زير بغل زودتر از قيمت هاي ديگر لباس آسيب مي بينند. از اين رو آنها را با دقت بيشتري چك كنيد تا ظاهرتان را تحت تاثير قرار ندهند.
 
5. پوشيدن شلوار بلندتر از قدتان
 
يكي ديگر از چيزهايي كه مي تواند ظاهر شما را شلخته نشان دهد، پوشيدن شلوار بلندتر از قدتان است. پيدا كردن شلواري كه درست سايز شما باشد، كمي سخت است. از اين رو بهتر است كه پس از خريد شلوار، از خياط تان بخواهيد تا آن را سايز تن تان كند، در غير اين صورت كل ظاهرتان را تحت تاثير منفي قرار خواهد داد.
 
6. استفاده بيش از حد زيور آلات
 
يك گردنبند خاص، گوشواره هاي سنگين يا انگشتري بزرگ مطمئنا چشمگير و جذاب خواهد بود اما اگر در اين كار افراط كنيد، نتيجه اي عكس خواهيد گرفت. اگر چه استفاده از زيورآلات ظاهر شما را تكميل مي كند اما استفاده بيش از حد آن زيبايي تان را تحت تاثير منفي قرار مي دهد. 
 
يكي از كارشناسان مد و فشن مي گويد كه بهتر است در آن واحد بيش از 3 اكسسوري استفاده نكنيم زيرا موجب شلوغي بيش از حد مي شود و هيچ زيبايي ندارد. به عنوان مثال اگر گردنبندتان بسيار توي چشم است، سعي كنيد كه باقي را ساده انتخاب كنيد. در واقع ساده بودن خيلي بهتر از خطر شلخته به نظر رسيدن است.
 
7. پوشيدن كفش كتاني در مراسم رسمي
 
اگرچه پاي شما در كفش هاي كتاني بسيار راحت تر از كفش هاي ديگر است اما دليل نمي شود كه در هر موقعيتي آنها را به پا كنيد. در واقع پوشيدن كفش هاي كتاني در برخي موقعيت ها، شما را مانند نوجواناني كه شيوه لباس پوشيدن نمي دانند، جلوه مي دهد.
 
ثابت شده كه اين اشتباه در ميان آقايان رايج تر از خانم هاست. در هر صورت بهتر است كه قبل از پوشيدن كتاني هايتان، موقعيت را به خوبي شناسايي كنيد.
 
8. كثيف بودن كفش ها
 
مطمئنا شما با لباس هاي كثيف خانه را ترك نمي كنيد، اما آيا اين موضوع در مورد كفش هايتان هم صادق است؟ اگر شما ساعات زيادي را صرف ست كردن لباس هايتان كرده باشيد اما در نهايت كفش هايي كثيف به پا كنيد، تمام زحمات تان را هدر داده ايد. از اين رو بهتر است همان قدر كه براي لباس هايتان زمان مي گذاريد، به كفش هايتان نيز اهميت دهيد.
 
 
 
 
 
9. پوشيدن لباس هايي كه فيت تن تان نيستند
 
اشتباهاتي كه از جذابيت ظاهريتان مي كاهد
هيچ چيز بدتر از پوشيدن لباسي گشادتر يا تنگ تر از تن تان نيست. مهم نيست كه شما در لباسي كه به تن داريد احساس راحتي مي كنيد يا نه، لباس هايتان در هر شرايطي بايد فيت تن تان باشد. در غير اين صورت هيچ زيبايي نخواهند داشت، حتي اگر هزينه زيادي را براي آنها پرداخت كرده باشيد.
 
 
10. كيف دستي بزرگ
 
اشتباهاتي كه از جذابيت ظاهريتان مي كاهد
درست است كه داشتن كيف دستي بزرگ كه مقدار زيادي از وسايل تان در آن جا مي شود، خوب است اما اين مدل كيف ها براي هر موقعيتي مناسب نيستند. از آنجا كه كيف دستي به عنوان يك اكسسوري مي تواند به ظاهرتان زيبايي ببخشد، سعي كنيد كه آن را هوشمندانه انتخاب كنيد. به عنوان مثال كيف هاي دستي بزرگ براي موقعيت هاي رسمي مانند مصاحبه هاي كاري يا ميهماني ها مناسب نمي باشند. بهتر است كه به جاي آن كيف هاي كوچك  و جمع و جورتر به دست بگيريد. 
 
11. شيشه عينك كثيف
 
اشتباهاتي كه از جذابيت ظاهريتان مي كاهد
عينك از اكسسوري هايي ست كه مي توان به چهره شما جذابيت بيشتري ببخشد اما حواس تان باشد كه شيشه آن را تمييز نگه داريد. از آنجا كه افراد هنگام صحبت كردن، مستقيم به چشم هاي شما خيره مي شوند، اگر شيشه عينك تان چرب يا خاكي باشد، بسيار به چشم مي آيد و توي ذوق مي زند. بنابراين يك دستمال عينك به همراه داشته باشيد و هر از چند گاهي شيشه عينك تان را تمييز كنيد.