تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : عملكرد ضعيف روحاني موجب روي گرداندن سلبريتي ها از وي/ محبوبيت روحاني كمتر از گذشته
چهارشنبه، 9 خرداد 1397 - 02:00 کد خبر:81838
رييس جمهوري كه دولت متبوعش روز به روز بر مشكلات مردم مي افزايد اينك هنرمنداني كه تا ديروز در كارناوال انتخاباتي اش شركت كرده بودند در مقابل خود مي بيند و سلبريتي ها به دعوت ضيافت افطاري رييس جمهوري نه گفته اند و اي كاش روحاني بداند كه در گوشه اي از اين سرزمين خانواده اي به علت فقر افطار را با گوشت گربه تهيه مي كنند.
به گزارش گروه سياسي تيتربرتر-  هر ساله و در ماه مبارك رمضان، مراسم ضيافت افطاري از سوي رياست جمهوري برگزار مي شود كه  هدف از برگزاري اين مراسم، ايجاد وحدت و همدلي بيشتر بين چهره هاي سياسي و سلبريتي ها و شنيدن مشكلات هنرمندان از زبان خودشان است. 
در ماه مبارك رمضان سالجاري، مراسم ضيافت افطاري با حضور هنرمندان از سوي دفتر رياست جمهوري تدارك ديده شده و براي هر كدام از چهره هاي هنري كشورمان از سوي رييس دفتر رياست جمهوري دعوتنامه ارسال شده بود. 
سلبريتي ها كه در انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري به شدت از كانديداتوري حجت الاسلام و المسلمين "حسن روحاني" حمايت كرده بودند ولي پس از گذشت يكسال، نظر اكثر آنها درخصوص شخص رييس جمهوري عوض شد و بيشتر آنها در مصاحبه ها و يا در صفحه هاي شخصي خود در فضاي مجازي از حمايت خودشان از حسن روحاني ابراز پشيماني كرده بودند و به همين دليل تصميم گرفته اند كه مراسم افطاري رييس جمهوري را تحريم كنند. 
سلبريتي ها همانند ساير اقشار مختلف مردم، مقصر اصلي پيدايش مشكلات موجود در كشور، بخصوص مشكلات وخيم اقتصادي كه بر كشور حاكم شده است را مربوط به شخص رييس جمهوري مي دانند و رويكرد ضعيف رييس جمهوري در اداره كشور در يكسال اخير، زمينه نگراني مردم از دولت دوازدهم را فراهم كرد و موضوع تا جايي پيش رفت كه حتي برخي خواستار استعفاي "حسن روحاني" از سكانداري رياست جمهوري بودند. 
Image result for ‫ضیافت افطاری رییس جمهوری‬‎
مشكلات اقتصادي دليل اصلي نارضايتي مردم نسبت به دولت است
 
نارضايتي مردم و بخصوص هنرمندان و ورزشكاران از رياست جمهوري دلايل بسياري دارد ولي بارزترين دليل اين همه، هجمه به سوي رييس جمهوري، بروز مشكلات اقتصادي در چند ماه اخير در كشور و كاهش قدرت خريد مردم است. 
شخص رييس جمهوري خود بهتر از هر كسي مي داند كه تيم اقتصادي دولت دوازدهم ضعيف ترين عملكرد را از خود بر جاي گذاشته است و علاوه بر اين، تيم سياست خارجه كشور هم چندان موفق عمل نكرده و به همين دليل، شاهد خروج آمريكا از برجام بوديم. بنابراين با مشكلات بوجود آمده در فضاي داخلي كشور كه انگشت اتهام را به سوي رييس جمهوري دراز مي كند؛ موجب عذاب وجدان سلبريتي ها را فراهم كرده چون آنها به خوبي مي دانند كه با حمايت هاي آنان از رياست جمهوري بود كه مردم به پاي صندوق هاي رأي آمدند و حسن روحاني را براي سكانداري دولت دوازدهم انتخاب كردند. سلبريتي ها براي نشان دادن اعتراض خود نسبت به عملكرد ضعيف دولت دوازدهم علاوه بر مصاحبه هايي كه قبلأ در اين خصوص انجام داده بودند بر اين باور رسيده اند كه اعتراض هاي خود به سياست هاي دولت را بايد از حالت زباني خارج و عملي كنند. 
رييس جمهوري كه دولت دوازدهم را ضعيف شروع كرد و افزايش مشكلات اقتصادي و پيدايش يك سري نارضايتي ها از جمله عملكرد وي در يكسال گذشته است؛ محبوبيت خود را از دست داده و بدون شك روز به روز از ميزان محبوبيت وي نيز كاسته خواهد شد.
سلبريتي ها به نوعي خود را مقصر در بروز مشكلات مردم مي دانند و دغدغه تك آنها اين است كه اگر در انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري از روحاني حمايت نمي كردند؛ شايد الآن شخص ديگري رييس قوه مجريه مي بود و شرايطي بهتر از شرايط كنوني رقم مي خورد. 
براي هر شخصي كه چه رييس جمهور باشد و چه سرپرست يك خانواده، سخترين موضوع اين است كه اشخاصي كه تا ديروز از او حمايت مي كردند الآن در نقطه مقابلش قد علم كرده باشند. 
 
روحاني سه سال زمان دارد اعتبار خود را احياء كند
 
بازيگران بسياري درخصوص دعوت رييس جمهوري از آنها به ضيافت افطاري اعتراضات خود را با منتشر كردن متن هايي در صفحه شخصي خود اعلام كرده بودند ولي از اين بين، پرويز پرستويي، برزو ارجمند، احسان كرمي، اميرحسين رستمي، مازيار ميري درخصوص اعتراض خودشان به عملكرد رييس جمهوري، يك پيام مشترك را منتشر كردند كه متن آن به شرح ذيل است: «بسم الله الرحمن الرحيم، جناب آقاى رييس جمهور، سلام. ضمن سپاس از دعوت حضرتعالى به عرض مي‌رساند كه با توجه به شرايط بد اقتصادى و روحى مردم كشورمان باور اين حقير بر اين استوار است كه چنين گرد هم‌آيى‌هايى كه مستلزم صرف هزينه هاى زياد است (و تعدادشان هم كم نيست) شايد حداقل از نگاه بنده و تعدادى از همكارانم چندان ضرورى نباشد. نيك مي دانم كه هدف شما از اين مهمانى افطار شنيدن حرف ها و بيان مشكلات جامعه هنرى از زبان آنهاست. اما تجربه چند سال اخير نشان داده كه شما حتى بيش از ما به اين مشكلات واقفيد و آنها را به بهانه هاى مختلف بيان ميداريد. اما ظاهرا ما بايد فقط دلخوش باشيم كه شما در كنار ما هستيد و اين مشكلات را مي دانيد و مي گوييد. چرا كه ظاهرا شما هم دنبال گوش شنوايى هستيد كه مشكلات را حل كند و از اين نظر دقيقا مانند ماييد. درخواست هاى ما و ساير اقشار مردم اينروزها چندان تفاوتى با هم ندارد. همه در يك كشتى هستيم و چشم اميد به شجاعت و عمل گرايى ناخدا بسته ايم. باشد كه به صخره نا اميدى برنخوريم كه سخت ترين صخره ها است. در پايان اضافه كه مي دانم شايد اگر شما رييس جمهور نبوديد اكنون همين امكان براى ابراز نظر نيز فيلتر شده بود و همين كوچك هم نتيجه راى به شماست.اينها را درك مي كنيم و ممنونيم اما شما هم ما را درك كنيد.»
اينك كه رييس جمهور ياران ديروز خود را در كارناوال انتخاباتيش را در نقطه مقابل خود مي بيند بهتر است كه در نحوه عملكرد خود و كابينه متبوعش تجديد نظر و در مدت زمان سه سالي كه از زمان رياست جمهوري اش باقي مانده است تلاش خود را مضاعف كند تا بتواند اعتبار و محبوبيت خود را احياء كند.
گفتني است كه برگزاري ضيافت افطاري توسط رياست جمهوري كه هزينه گزافي براي دولت در پي دارد كار واجبي نيست و بهتر است رييس جمهور اين را بداند كه در گوشه اي از اين سرزمين پهناور، خانواده اي به علت فقر با گوشت گربه افطاري درست مي كنند و دهان روزه خود را باز مي كنند.
Image result for ‫ضیافت افطاری رییس جمهوری‬‎