تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : انصرافي كه به اشتباه برجسته شد
چهارشنبه، 9 خرداد 1397 - 20:55 کد خبر:81850
سالار عبدمحمدي (سرپرست تيم تحريريه خبر تيتر برتر استان كردستان)
به گزارش تيتر برتر- امروزه كه پديده اي بنام فضاي مجازي باعث شده چشم بيشتر كاربران اين فضا به قلم اصحاب رسانه و فعالان در زمينه خبررساني است و اين توجه گاهي اوقات به اندازه اي ارزش مي يابد كه مطالب نوشته  و انتشار يافته توسط زحمت كشان بي منت اصحاب رسانه در فضاي مجازي  جايگاه و اعتبار بالاتري نسبت به ديگر ابزار اطلاع رساني همچون شبكه هاي سيما و يا نشريات چاپي پيدا خواهد كرد. متاسفانه گاهي اوقات مطالبي در فضاي مجازي چه بصورت عمد و يا غير عمد به نحوي برجسته خواهد شد كه چند خط متن حاوي چند كلمه بسيار كوتاه مي تواند موج رواني بسيار منفي در ميان كاربران مجازي و غير مجازي به راه بندازد كه گاهي اوقات نوشتن چندين طومار با صرف روزها و ماهها جهت  انتشار همين طومارها زمان لازم است تا اثرات منفي همين چند كلمه برجسته شده را از بين ببرد. خوشبختانه عصر ارتباطات به قدري سريع پيشرفت مي كند كه با اندكي حوصله  و تامل  صحت هر خبري را كه  بخواهيد در كمترين زمان مي توانيد دريابيد، اما با توجه به وضعيت  معيشتي مردمان دل پاك، زحمت كش و رنج ديده استان كردستان بخصوص شهرها وروستاهاي مرزي نحوه انتشار مطالب و اخبار مربوط به اين مناطق بايد به نحوي باشد كه دور از هرگونه قصد سوء باشد تا در اين شرايط نشر اينگونه مطالب بقول معروف حكم نمك بر زحم را نداشته باشد و با قلمي نرم تر بتوان مرهمي بر درد همشهريان عزيز و همزبانمان باشيم. رسالت اصحاب رسانه پاسداشتن حريم حق گوييست و هميشه نقد منصفانه و مصلحانه بايد سر لوحه كارشان باشد. در روزهاي گذشته اسامي تعدادي از نمايندگان مجلس با برجسته شدن نام چند نفر از نمايندگان مناطق كرد نشين خصوصا محسن بيگلريي نماينده مردم شريف سقز و بانه تحت عنوان اسامي انصراف دهندگان از سوال از رئيس جمهور عمدا يا سهوا منتشر شد و متاسفانه موج بد و بسيار منفي در  فضاي مجازي به راه انداخت كه همانطور كه در ابتداي مطلب به آن اشاره شد واقعا در اين برهه زماني نه به وضعيت رواني و فكري همشهريان كمكي خواهد كرد بلكه مي تواند تبعات بسيار بدتري داشته باشد. طبق تحقيقات بعمل آمده در مورد صحت خبر انصراف نمايندگان كورد جهت سوال از رييس جمهور توسط تيم خبري تيتر برتر به اين نتيجه رسيديم كه اين سوال از رئيس جمهور اصلا ربطي به مساله مرز و مشكلات مرزنشينان نداشته و سوال مرتبط با مرز ندارد و سوال نمايندگان مناطق كردنشين در مورد مرز و شرايط آن بشدت به  قوت خود باقي است و پيگير آن هستند.
اميد است همشهريان عزيز قبل از بازنشر هرگونه خبر از صحت آن اطمينان حاصل نموده تا همه با هم و با همكاري هم بتوانيم مرهمي بر درد حال بد اين روزها باشيم.
 در پايان از زحمات مهندس بيگلري كه هميشه بعنوان مدافع حقوق شهروندان كرد عمل نموده نهايت سپاس را داريم و اميدواريم كه بهره اين زحمت هرچه زودتر به ثمر نشيند.


سرپرست تيم تحريريه خبر تيتر برتر استان كردستان/ سالار عبدمحمدي