تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : علت ريپورت پيج در اينستاگرام چيست؟
شنبه، 19 خرداد 1397 - 03:01 کد خبر:82362
وقتي تهديد مي‌كنند كه پيج شما را در اينستاگرام ريپورت مي‌كنند، معني آن هك شدن نيست، يعني مي‌خواهند تعداد زيادي گزارش به نرم‌افزار بدهند و به اصطلاح اكانت شما را ريپورت كنند.


به گزارش تيتربرتر، شبكه اجتماعي اينستاگرام براي اشتراك عكس و ويدئوست كه اين امكان را به كاربرانش داده كه عكس‌ها و ويدئوهاي خود را در ديگر شبكه‌هاي اجتماعي مانند فيس‌بوك، توييتر، تامبلر و فليكر هم‌رساني كنند. كاربران هم‌چنين مي‌توانند از فيلترهاي ديجيتالي براي عكس‌هايشان استفاده كنند.
نسخه اوليه اينستاگرام در اكتبر ۲۰۱۰ راه‌اندازي شد و توانست به سرعت محبوبيت كسب كرده و به صدها ميليون كاربر برسد. چندي پيش فهرستي از ۱۰ كشوري كه بيشترين كاربران اينستاگرامي در جهان را دارند، منتشر شد كه در آن نام ايران نيز به چشم مي‌خورد. ايران پس از ايالات متحده آمريكا، برزيل، اندونزي، هند، تركيه، روسيه در رتبه هفتم و بالاتر از ژاپن، انگلستان و مكزيك قرار دارد.
 
اما از آنجا كه ثبت مشخصات هويتي و احتمالا موقعيت مكاني‌ در اينستاگرام انجام مي‌شود و كاربران مي‌توانند افراد ديگر را در دايره دوستان خود بپذيرند و عكس‌هايشان را با آن‌ها به اشتراك بگذارند. سوالي كه زياد از سوي كاربران مطرح مي‌شود اين است كه چگونه مي‌توان اقدامات امنيتي لازم را در مورد اينستاگرام رعايت كرد؟
 
هك يا ريپورت؟
 
ممكن است اكثر كاربران نگران هك شدن يا لو رفتن پسورد اينستاگرام خود باشند، بنابراين روش‌هايي براي جلوگيري از هك شدن اينستاگرام از سوي كارشناسان عنوان مي‌شود كه يكي از اين موارد بر اساس اطلاعات سايت پليس فتا آن است كه جهت بازيابي اكانت هك‌شده خود از طريق ايميل اگر رمز عبور خود را فراموش كرده‌ايد و يا رمز عبور شما توسط هكر تغيير كرده‌، پس از واردشدن به سايت www.instagram.com مانند تصوير زير بر روي گزينه Forgot كليك كنيد. سپس نام كاربري يا ايميل متصل به حساب خود را وارد كرده و روي دكمه Reset Password كليك كنيد.
 
اگر ايميل خود را درست وارد كرده‌ باشيد و هكر آن را تغيير نداده‌ باشد، يك لينك فعال‌سازي پسورد جديد به ايميل شما ارسال مي‌شود. حال اگر هكر قصد داشته‌ باشد ايميل اكانت شما را عوض كند، به محض انجام اين كار يك اطلاع‌رساني از طريق ايميل به شما انجام مي‌شود و شما را مطلع مي‌كند كه درخواست تغيير ايميل براي حساب اينستاگرام شما داده‌شده‌ است.
 
حالا شما بايد برروي Please Secure your account كليك كنيد و يك رمز عبور جديد براي خود انتخاب و از دسترسي هكر به حساب خود جلوگيري كنيد. فراموش نكنيد همه اين موارد در صورتي امكان‌پذير است كه شما هنگام ثبت نام در اينستاگرام، اطلاعات صحيح خود را وارد كرده‌ باشيد.
 
اما به جز هك شدن يكي از قابليت‌هاي كاربردي و مورد توجه اكثر كاربران اينستاگرام قابليت "ريپورت" كردن است. ريپورت كردن از لحاظ لغوي يعني گزارش و از لحاظ اصطلاحي يعني گزارشي كه كاربران به مدير آن نرم‌افزار مي‌دهند، به اين معني كه اكانت مورد نظر نامناسب است و اگر تعداد اين ريپورت‌ها زياد شود، در مدت زمان كم، سيستم امنيتي نرم‌افزارها اكانت فرد ريپورت شده را موقتاً غيرفعال مي‌كند يا بعضي دسترسي‌ها را از آن سلب مي‌كنند (مثل گذاشتن كامنت) تا اكانت را بررسي كنند و بعد از بررسي اگه مشكلي وجود داشته باشد، اكانت را حذف و در غير اينصورت به حالت اول برمي‌گردانند.
 
بنابراين اين قابليت به شما اين امكان را مي‌دهد كه اگر كسي به شما توهين كرد، يا اينكه از اطلاعات شخصي شما سوء استفاده كرد، (مثلا با استفاده از عكس شما يك صفحه جعلي ساخت) و بطور كلي به هر نحوي براي شما ايجاد مزاحمت كرد و قوانين اينستاگرام را رعايت نكرد، شما مي‌توانيد تخلف آن فرد را به اينستاگرام گزارش دهيد تا بررسي شود.
 
اما ريپورت كردن در اينستاگرام براي مواردي از جمله اينكه اگر فردي در اينستاگرام تصاوير يا كامنت‌هاي اسپم، تبليغاتي و هرز ارسال كند. شخصيت شما را جعل كرده و وانمود كند شماست. اگر فردي وانمود مي‌كند يك شخصيت شناخته شده است يا اگر فردي دارايي‌هاي معنوي شما (داراي كپي‌رايت) را بدون اجازه منتشر مي‌كند. اگر فردي كامنت يا تصويري غيراخلاقي يا غيرمتعارف را در اينستاگرام منتشر كرده است همچنين اگر فردي كامنت يا تصويري با موضوعاتي مانند آسيب به خود (خودكشي)، آزار و تهديد و يا استفاده از موادمخدر منتشر كرده است، به كار مي‌رود.
 
چگونه كامنت‌هاي اينستاگرام را فيلتر كنيم؟
 
اما برنامه اينستاگرام امكان ديگري را هم در اختيار كاربران قرار مي‌دهد تا كامنت‌هاي دريافتي را فيلتر كنند. به منظور فعال كردن قابليت فيلتر كردن كامنت‌ها مي‌توان در اكانت خود مراحل زير را انجام داد:
 
به بخش پروفايل اكانت خود مراجعه كنيد. گزينه Setting  را باز كنيد.  گزينه Comments را انتخاب كنيد. گزينه Hide Inappropriate Comments را انتخاب كنيد تا كامنت‌هاي حاوي عبارت‌هاي پيش فرضي كه توسط اينستاگرام تعريف شده به طور اتوماتيك فيلتر شوند.
 
با انتخاب گزينه Custom Keywords هم مي‌توانيد عبارات و كلمات مورد نظر خود را به ليست فيلترينگ موجود اضافه كنيد، پس از انتخاب موارد مورد نياز، گزينه Done را زده تا تغييرات مد نظرتان ذخيره شود. با انجام مراحل فوق قابليت فيلتر كردن كامنت‌هاي اينستاگرام فعال مي‌شود. فيلتر كردن كامنت‌ها با فعال بودن اين قابليت بر روي تمام كامنت‌هاي پيشين و جديد اعمال مي‌شود. به محض اينكه اين قابليت را غير فعال كنيد، تمام كامنت‌ها به حالت اصلي خود باز گشته و نمايش داده خواهند شد.