تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : چه كسي خائن است؟
شنبه، 19 خرداد 1397 - 03:41 کد خبر:82371
تحريم‌ها همچون دستان ديوي بر روي گلوي مردم نشسته بود. روحاني آمد و برخلاف ديگر نامزدها، طرح مشخصي ارائه داد. گفت‌وگو و مذاكره با قدرت‌هاي بزرگ جهان.


به گزارش تيتربرتر، مردم هم در حالي كه مذاكره كننده هسته‌اي دولت احمدي نژاد يعني سعيد جليلي نيز در انتخابات حضور داشت به حسن روحاني و طرح او راي دادند.
رييس جمهور روحاني نيز بعد از نشستن بر كرسي رياست قوه مجريه، مذاكرات هسته‌اي را به ديپلماتي كاركشته به نام محمد جواد ظريف سپرد. ديپلماتي كه در بسياري از مذاكرات مهم جمهوري اسلامي حضور و نقش تاثير گذاري داشته است.
 
مذاكرات با مديريت ظريف پيش رفت و سرانجام بعد از ماه‌ها مذاكره كه برخي از آنها ساعت‌ها طول كشيد، توافق هسته‌اي ميان ايران و كشورهاي 1+5 اتفاق افتاد. توافقي كه به برجام معروف شد.
 
برجام پيش مي‌رفت. آمريكا يار خوبي در برجام نبود اما برجام پيش مي‌رفت. كشورهاي جهان براي معامله با ايران آغوش گشودند.
 
زندگي در ايران و كشورهاي جهان در جريان بود تا در ينگه دنيا، دونالد ترامپ به عنوان رييس جمهور جديد آمريكا انتخاب شد. فردي كه به برجام اعتقاد نداشت و آن را بدترين قرار داد تاريخ آمريكا خواند.
 
اسرائيل و عربستان هم دم به دم ترامپ گذاشتند تا اينكه رييس جمهور آمريكا از برجام خارج شد. او خارج شد و اعلام كرد تحريم‌هاي شديد عليه ايران اعمال خواهد كرد.
 
روحاني با برجام به دنبال زندگي بهتر براي مردم ايران بود. زندگي كه به واسطه تحريم‌ها با مشكل روبرو بود. شعار روحاني اين بود هم چرخ‌هاي اقتصاد بچرخد و هم چرخ‌هاي سانتريفيوژ. تا قبل از روي كار آمدن ترامپ شاهد اين بوديم كه اين دو چرخ با هم در حال چرخيدن بود.
 
حالا اما عده‌اي درداخل درست وقتي امضاي ترامپ پاي خروج از برجام نشست، شروع به حمله به روحاني كردند.
 
ديروز هم شاهد بوديم عده‌اي در جريان راهپيمايي روز قدس به صالحي حمله كردند و او را خائن خطاب كردند.
 
آيا واقعا تلاش براي رسيدن به زندگي بهتر، خيانت است؟ نكند يادمان رفته كه اينقدر سطح زندگي مردم بد بود كه برخي به مردم توصيه مي‌كردند اشكنه بخورند.
 
روحاني تلاشش را كرد تا سطح زندگي مردم بالا برود. مردم در دولت يازدهم اين حس را داشتند. آنها با روحاني ثبات را حس كردند. حالا در آن سوي دنيا ديوانه‌اي سركار آمده است و مي‌گويد من اجازه نمي‌دهم مردم ايران زندگي آرام داشته باشند.
 
نكته جالب دقيقا همين‌جاست. ترامپ مي‌گويد برجام بد است و عده‌اي هم در داخل بر همين طبل مي‌كوبند و امضا كنندگان برجام را خائن خطاب مي‌كنند.
 
ولايتي مشاور ارشد مقام معظم رهبري در سياست خارجي اعلام كرد كه برجام تصميم نظام بوده است نه تصميم يك دولت و يك فرد.
 
اين روا نيست كه عليه سرداران در ميدان جنگ، شعار بدهيم و آنها را وطن فروش خطاب كنيم. آنهم به جرم اينكه با برجام تحريم‌ها برگشته است و زندگي مردم سخت خواهد شد. آنهايي كه امروز در ميدان مي‌تازند خود مدافع كساني بودند كه حاصل  مديريت آنها، تحريم بود، تحريم بود و تحريم.
 
در پايان بايد گفت خائن كساني هستند كه به نام انقلابي‌گري، در حال خدشه دار كردن وحدت ملي براي گرفتن ماهي خود از اين آب گل آلود هستند.
 
 
 
منبع: عصرايران