تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : رونمايي دايلمر از رقباي كاميون تسلا
دوشنبه، 21 خرداد 1397 - 12:30 کد خبر:82548
دايلمر از اولين كاميون باري تمام الكتريك خود رونمايي كرد.دايلمر اميدوار است اين خودروي سنگين تنها خودرويي باشد كه بتواند با كاميون الكتريكي تسلا مقابله كرده و به رقابت با آن بپردازد.


به گزارش تيتربرتر، اين كمپاني آلماني صاحب مرسدس كه بزرگترين كاميون‌ساز جهان است، گام مهمي در جهت ساخت الكتريكي‌ها برداشته و اين اقدام وي مي‌تواند در اين مسير سرنوشت بسياري از خودروهاي سنگين در جهان را تغيير دهد.
دايلمر در حال حاضر 40 درصد سهم كاميون‌هاي باربري در بازار آمريكا را از آن خود كرده كه چيزي حدود 30 ميليارد پوند برآورد مي‌شود.
 
كاميون 18 چرخ  باري تمام الكتريك دايلمر "فرايت لاينر ئي- كاسكاديا" نام دارد و قرار است اولين نمونه‌هاي آن در سال 2021 توليد شود،  اين زمان درست دو سال پس از ارائه كاميون‌هاي تسلا به بازار محسوب مي‌شود. با اين وجود كاميون‌هاي باري و تمام الكتريك دايلمر نسبت به رقيب آمريكايي داراي نقطه ضعف‌هايي هستند كه از ميان آنها مي‌توان به مانور حركتي كمتر -حدود 402 كيلومتر- اشاره كرد.
 
دايلمر همچنين از يك كاميون باري متوسط فرايت لاينر eM2 106 الكتريكي رونمايي كرد كه با يك بار شارژ مي‌تواند مسافتي حدود 370 كيلومتر را بپيمايد. كاميون  eM2 106 با طراحي خاص و تحليل ويژه ساخته شده كه مي‌تواند انقلابي در ساخت كاميون‌هاي باري الكتريكي به شمار آيد.
 
تيم دنوير مدير، محقق، مشاور و مدير ارشد طراحي خودروهاي الكتريكي در اين خصوص گفت: احتمالا تفكر استفاده از اين خودروها اين تصور را در بسياري از كاربران ايجاد مي‌كند كه يك كاميون الكتريكي توان پاسخ‌گويي به نيازهاي طولاني مدت را نداشته و از توان و قدرت خودرو نيز مي‌كاهد، اما اين وسيله پاسخ‌گوي حركت روزانه يك كاميون باربري است و مي‌تواند به صرفه‌جويي مصرف سوخت و كاهش آلايندگي منجر شود.
 
شركت بين‌المللي ناوي‌استار در ايلينويز نيز با همكاري فولكس‌واگن با بودجه 3 ميليارد پوندي به توسعه كاميون‌هاي الكتريكي مي‌پردازد و احتمالا فاز توليدي آن در سال آينده كليد خواهد خورد. تمركز اين پروژه روي خودران‌سازي كاميون‌ها بوده واحتمالا محصولات آن در سال 2022 به فروش مي‌رسد.