تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : اعلام ممنوعيت‌ها و محدوديت‌هاي ترافيكي نماز عيدفطر در تهران
چهارشنبه، 23 خرداد 1397 - 04:41 کد خبر:82656
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ محدوديت‌ها و ممنوعيت‌هاي ترافيكي نماز عيدفطر در پايتخت را تشريح كرد.


به گزارش تيتربرتر،  سردار محمدرضا مهماندار در نشست خبري كه پيش از ظهر امروز در مقر پليس راهور تهران برگزار شد، درباره محدوديت‌هاي تردد در روز عيدفطر گفت: تردد كليه وسايل نقليه از ساعت ۴ صبح روز عيدفطر در خيابان شهيد بهشتي از تقاطع سهروردي به سمت غرب تا خيابان قائم مقام فراهاني، خيابان شهيد علي‌اكبري از خيابان شهيد مطهري به سمت شمال تا خيابان بهشتي، خيابان ميرعماد از خيابان شهيد مطهري تا خيابان شهيد بهشتي و خيابان پاكستان در ضلع غربي مصلي امام خميني(ره) ممنوع خواهد بود.
وي افزود: همچنين طول خيابان‌هاي هويزه و خرمشهر در حد فاصل صابونچي و خيابان شهيد قنبرزاده، مسير غرب به شرق بزرگراه رسالت در محدوده مصلي امام خميني(ره) از تقاطع كردستان، مسير شرق به غرب بزرگراه رسالت از پل سيدخندان نيز شامل اين محدوديت‌ها مي‌شود و براي خط ويژه اتوبوسراني در خيابان‌هاي شهيد بهشتي و شهيد مطهري نيز محدوديت تردد وجود دارد.
 
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ درباره محدوديت توقف اين روز نيز اظهار داشت: از ساعت ۲۴ شب قبل از مراسم توقف كليه وسايط نقليه در برخي محدوده‌ها ممنوع و پاكسازي كامل انجام خواهد شد. اين محدوده‌ها شامل طول بزرگراه مدرس از ميدان هفت تير تا حقاني در هر دو مسير، طول بزرگراه رسالت از بزرگراه آفريقا تا پل سيد خندان در هر دو مسير، طول خيابان شهيد قنبرزاده در حدفاصل بزرگراه رسالت تا خيابان شهيد بهشتي در هر دو مسير و طول خيابان شهيد بهشتي از ميدان تختي تا خيابان قائم مقام فراهاني است.
 
مهماندار اضافه كرد: درهمين راستا به افرادي كه خودرويشان در اين محدوده متوقف است، توصيه مي‌كنم نسبت به جابجايي خودروي خود از اين معابر اقدام كنند.
 
به گفته وي در طول خيابان ميرعماد حدفاصل خيابان شهيد مطهري تا خيابان شهيد بهشتي، طول خيابان شهيد مفتح در حد فاصل خيابان شهيد بهشتي تا خيابان شهيد مطهري (به استثناي اتوبوس‌هاي شركت واحد)، طول خيابان پاكستان از خيابان شهيد بهشتي تا بزرگراه مدرس، طول خيابان‌هاي هويزه و خرمشهر در حدفاصل قنبرزاده تا عشق‌يار (به استثناي موتورسيكلت‌ها)، محدوده ضلع غربي ميدان هفت‌تير در حد فاصل خيابان زهره و خيابان قائم مقام فراهاني و طول خيابان شهيد مطهري در حد فاصل بزرگراه مدرس تا خيابان سهروردي مشمول اين محدوديت‌ها مي‌شود.
 
مهماندار درباره مسيرهاي پيش‌بيني شده براي استقرار و فعاليت تاكسي‌هاي ون گفت: مسير شماره يك شامل پاركينگ لجستيك ـ درب اصلي مصلي است كه مسير رفت از خيابان شهيد نقدي، شهيد علي اكبري، بهشتي تا مصلي و مسير برگشت از مصلي، خيابان شهيد مفتح و خيابان شهيد نقدي خواهد بود. مسير شماره دو از تقاطع خيابان سهروردي- شهيد بهشتي تا ميدان تختي به‌صورت رفت و برگشت است و در صورت انسداد محور از زير پل شريعتي، خودروهاي ون بايد در زير پل سيد خندان دپو شوند. مسير سوم از ميدان هفت‌تير به سمت شمال، بزرگراه مدرس، ضلع شمال مصلي به‌صورت رفت و برگشت از طريق خيابان شهيد قنبرزاده، خيابان شهيد مفتح و ميدان هفت‌تير خواهد بود.
 
وي در همين رابطه افزود: مسيرهاي چهارم و پنجم از پاركينگ‌هاي بيهقي و بنياد مستضعفان تا مصلي امام خميني(ره) است كه مسير رفت از خيابان آفريقا، ميدان آرژانتين، بزرگراه رسالت تا ضلع شمالي مصلي و مسير برگشت از ضلع شمالي مصلي، خيابان شهيد قنبرزاده، خيابان شهيد بهشتي، خيابان احمد قصير تا پاركينگ بيهقي و بنياد مستضعفان خواهد بود. مسير ششم نيز از زير پل سيدخندان جهت حركت از سهروردي به سمت جنوب، در خيابان خرمشهر به سمت غرب تقاطع قنبرزاده به‌صورت رفت و برگشت از زير پل سيدخندان است.
 
مهماندار درباره ساير مسيرهاي پيش‌بيني شده اظهاركرد: مسير هفتم براي رفت از پل حقاني – رسالت به جنوب و در برگشت از طريق دوربرگردان قبل از تونل رسالت در مسير حقاني به سمت شمال ادامه خواهد يافت. مسير شماره هشت براي استفاده از پاركينگ شماره يك، در براي رفت از ابتداي بزرگراه همت به جنوب تا انتهاي بزرگراه رسالت و مسير برگشت همانند مسير رفت به‌صورت بالعكس خواهد بود. مسير شماره نُه در صورت تكميل پاركينگ شماره يك و اعمال محدوديت ترافيكي، در جهت رفت از طريق بزرگراه همت به سمت شرق وارد بزرگراه حقاني به سمت جنوب شده و همانند مسير شماره پنج نسبت به جابه‌جايي نمازگزاران اقدام خواهند نمود. مسير دهم نيز طول خيابان خرمشهر و هويزه حد فاصل خيابان سهروردي تا خيابان صابونچي و بالعكس در نظر گرفته شده است.
 
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ گفت: محل استقرار تاكسي‌هاي ون، ويژه جابه‌جايي گمشدگان در پاركينگ لجستيك ارتش واقع در خيابان شهيد بهشتي نرسيده به خيابان شهيد مفتح است. همچنين محل‌هاي پيش‌بيني شده جهت توقف موتورسيكلت‌هاي نمازگزاران شامل طول خيابان‌هاي هويزه و خرمشهر در ضلع شرقي مصلي، حد فاصل صابونچي و شهيد قنبرزاده است. پاركينگ لجستيك واقع در ضلع جنوبي خيابان شهيد بهشتي قبل از خيابان شهيد مفتح نيز براي انتقال خودروهاي پاكسازي شده پيش‌بيني شده است.