تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : تيم هاي حاضر در گروه هفتم جام جهاني چه اهدافي دارند؟
چهارشنبه، 23 خرداد 1397 - 05:06 کد خبر:82662
قصد داريم وضعيت كلي تيم هاي حاضر در گروه G جام جهاني را بررسي نموده و نقطه نظراتي را خدمتتان مطرح نماييم.


به گزارش تيتربرتر، در اين گروه 2 تيم اروپايي بلژيك و انگليس حضور دارند. تونس از شمال افريقا پاي به اين رقابت ها مي گذارد و پاناما هم از آن سوي جهان يعني قاره امريكا خويش را به روسيه رسانده است.
انگليس پس از قهرماني در سال 1966 ميلادي، در تمامي ادوار جام هاي جهاني بعدي و تا به امروز كه 62 سال از آن تاريخ مي گذرد، از ديد كارشناسان همواره جزو مدعيان صعود به مراحل بالاتر و چه بسا قهرماني محسوب مي شده، اما هيچ گاه آنچنان آش دهان سوزي نبوده و بالا بودن سطح ليگ برترش كه عمدتا بازيكنان و مربيان نخبه خارجي آن را قبضه نموده اند، كمك شاياني به فوتبال ملي اين كشور نكرده و معمولا در خوشبينانه ترين حالت تا يك چهارم نهايي بالا آمده اند. اين بار نيز به احتمال فراوان از گروهشان صعود نمايند، اما هيچ تضميني براي حضور آنان در مراحل بالاتر از يك هشتم نهايي وجود ندارد.
 
از طرفي بلژيكي در اين گروه حضور دارد كه با تكيه بر مربيان و بازيكنان جوان و نگرشي جديد به فلسفه فوتبال، مجددا نام خويش را در اروپا بر سر زبانها انداخته و قصد دارد حضوري آبرومند همراه با صعود را داشته باشد.
 
از سويي ديگر صحيح است كه پاناما سابقه درخشان و قدرت برزيل، آرژانتين، شيلي و كلمبيا را نداشته و ندارد، اما بعلت اينكه ذات فوتبال تكنيكي و منحصر به فرد امريكاي جنوبي و مركزي در رگ هايش جاريست، ميبايست از اين تيم ترسيد و نبايست انگليس اين تيم را دست كم بگيرد.
 
دگر تيم اين گروه تونس تيم قدرتمند شمال افريقاست كه پرچم قرمزرنگش بزرگترين علامت جهت شناخت اين كشور مي باشد.
 
تونس بعلت همسايگي با اروپا بنظر مي رسد سبك فوتبالي نزديك به فرانسه داشته و بعلت قدرت بدني فراوان و اينكه جزو تيم هاي چغر قاره سياه محسوب مي شود، احتمالا حرف هاي زيادي براي گفتن داشته و حتي اميد به خلق شگفتي داشته باشد.
 
اما در ارزيابي كلي اين گروه مي توان گفت كه گروهي تقريبا هم تراز و متعادل بوده، تيم هاي اين گروه اختلاف سطح چنداني با يكديگر نداشته و اگر ديديد پاناما و تونس صعود كردند و انگليس حذف شد اصلا تعجب نكنيد.
 
 
 
* نويسنده...محسن بابادي...تحليلگر و مفسر فوتبال