تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : گروه هشتم جام جهاني 2018 گروهي عجيب از 4 گوشه جهان
چهارشنبه، 23 خرداد 1397 - 05:10 کد خبر:82663
در اين گروه لهستان در پي آن است كه دنيا را متقاعد نمايد قدرتي جديد در فوتبال اروپا شكل گرفته و سعي دارد با صعود به مرحله بعدي فوتبالش را بيش از گذشته به جهانيان معرفي كند و براي هلند و ايتاليا خط و نشان كشيده و به آنها بگويد تا تيم هايي همچون لهستان وجود دارند، آنها مي بايست تنها دلخوش به افتخارات گذشته خويش بوده و در حسرت جام جهاني بسوزند و بسازند.


به گزارش تيتربرتر، در طرف ديگر سنگال كه خاطرات يكي دو دهه اخير و خودنمايي با برونو متسوي فقيدش به خوبي در خاطرمان نقش بسته، مصمم است تا دگرباره اثبات نمايد كه يكي از بزرگترين قدرت هاي قاره سياه بوده و مي خواهد همچون گذشته شگفتي ساز شود. مطمئنا توان بدني بالاي اين تيم امان همگروهي هايش را خواهد بريد. كلمبيا كه از آن بعنوان تيم مقتدر گروه ياد مي شود، سابقه حضورش در جام هاي جهاني ما را به ياد كارلوس والدراما با آن موهاي كاموايي، آسپريلاي سيه چرده و هيگوئيتا و آن حركت معروف عقرب وي و همچنين حادثه تلخ ترور مدافع اين تيم در فرودگاه كشورش پس از جام جهاني مي اندازد. همان بازيكني كه اشتباهاتش در آن بازي هاي نكبت بار سزايي در حد ترور مسلحانه نداشت. اما چه مي شود كرد كه..... 
همه ما بخوبي آگاهيم كه تيم زردپوش كلمبيا تنش به تن غول هايي چون برزيل، آرژانتين و حتي شيلي خورده و اين حريفان راه و رسم معجزه با توپ در مقابل اروپايي ها در خاك آنان را به اين تيم آموخته اند. هر چند كه سرخپوستان شيلي در روسيه حضور نخواهند داشت، اما كلمبيا مي تواند يك شيلي ديگر و خار پاشنه بازيكنان مطرح تيم هاي مختلف شود.
 
اما در آن سو چشم بادامي هاي ژاپني حضور دارند. مسلما اين گروه بندي بزرگترين شانس آنها براي صعود به مرحله بالاتر در تمامي ادوار حضورشان در جام هاي جهاني محسوب مي شود. لذا با تمام توان و با همان بازي سرعتي، پاس هاي كوتاه و با آن پشتكار باور نكردني شرق آسيايي چشم اميد به صعود بعنوان يكي از دو تيم را دارند. احتمالا ژاپن نمايشي خيره كننده داشته باشد تا پس از قريب به 3 دهه صحت صحبت هاي علي پروين بر همگان عيان شود.
 
 
* نويسنده...محسن بابادي...مربي و مفسر فوتبال