تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : پژو 1008 روانه بازار مي شود
چهارشنبه، 23 خرداد 1397 - 12:30 کد خبر:82668
كراس‌اوور و SUV ها سليقه سازندگان صنعت اتومبيل را تحت تاثير قرار داده و هيچ نشانه‌اي از كاهش قدرت و برتري آنها ديده نمي‌شود. اينك بسيار بيشتر از قبل خودروهاي مرتفع، خودروسازان را به ترك ساخت سدان‌ها، استيشن‌ها و هاچ‌بك‌ها مجبور كرده‌اند. از ديگر سو توليدكنندگان، بخش‌ها و زيرمجموعه‌هاي جديدي را براي فروش مدل‌هاي بيشتر احداث مي‌كنند.


به گزارش تيتربرتر، پژو نيز در سال‌هاي گذشته روند ساخت SUV ها را گسترش داده است. اين كمپاني با SUV خانوادگي 7 صندلي 5008، يك نسخه كوچكتر 3008 و كراس اوور  2008 در سطح پايه، حركت روبه جلويي را از خود به نمايش گذاشته اما ظاهرا اين ميزان فعاليت در دنياي قد بلندها براي پژو كافي نبوده و اين كمپاني قصد دارد خودرويي ارزانتر براي مشتريان خود در سطح شهر و در طبقه‌ اجتماعي گسترده‌تر ارائه كند. بنابراين طراحان پژو بر اين باورند كه خودروي آينده شهري‌شان بايد شبيه تصاوير ارائه شده باشد.
اين تصاوير (رندر) نشان مي‌دهد كه خودروي آتي پژو از 2008 كوچكتر ارائه مي‌شود و احتمالا با نام تجاري 1008 معروف خواهد شد. در واقع پژو با اين خودرو كلكسيون خود را كاملتر مي‌كند. با وجود اينكه كمپاني فرانسوي جزئيات زيادي را در خصوص اين خودرو و نام آن تائيد نكرده است، تصاوير لو رفته در تابستان گذشته حكايت از توليد يك كراس‌اوور كوچك و جمع‌و‌جور توسط اين خودروسازفرانسوي دارد.
 
پژو در سال 2010، از يك مدل مفهومي HR1 رونمايي كرد كه احتمالا مدل پايه كراس‌اوورهاي سطح اوليه اين شركت خواهد بود. پلت‌فرم اين خودرو از نوع PSA’s EMP1 است كه با همكاري مهندسان شركت‌هاي پژو، سيتروئن و دانگ‌فنگ ساخته مي‌شود. احتمالا پلت فرم اين خودرو در آينده روي 20 خودروي قدبلند ديگر به كار خواهد رفت.
 
اگر هزينه‌هاي توليد چندان گران تمام نشود، پژو مي‌تواند به تكرار يك موفقيت مالي بزرگ دلخوش كند. احتمالا خودروسازان فرانسوي به خوبي مي‌توانند اين نسخه احتمالي از 1008 را در بازارهاي اروپايي و بازار بزرگ چين محبوب كنند.