تيتربرتر - تيتر آخرين و جديدترين اخبار ايران و جهان : جلوگيري از ثبت نام دانش‌آموزان به بهانه كمك به مدرسه؛ ممنوع
چهارشنبه، 23 خرداد 1397 - 08:50 کد خبر:82688
وزير آموزش و پرورش گفت: تيمي را موظف كرديم تا تخلفات هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان را گزارش دهد تا مجدد شاهد عدم ثبت‌نام دانش‌آموزان به بهانه عدم پرداخت كمك به مدرسه نباشيم؛ كمك به مدرسه نبايد اجباري باشد.


به گزارش تيتربرتر، سيدمحمد بطحايي در حاشيه جلسه امروز هيات دولت در جمع خبرنگاران درباره آزمون اخير آموزش و پرورش براي تعيين هوش و استعداد دانش‌آموزان به منظور وورد آنها به مدارس استعدادهاي درخشان اظهار كرد: سنجشي كه الان تعيين شده، سنجش هوش و استعداد است و همانطور كه پيش از اين عنوان شده است به هيچ عنوان نياز به مطالعه، برگزاري كلاس‌هاي آمادگي و مسائل ديگري كه هدف اصلي ما از ورود به اين عرصه را دور مي‌كند، ندارد.
درباره تعطيلات زمستاني هنوز به نتيجه‌اي نرسيده‌ايم 
 
وزير آموزش و پرورش خاطرنشان كرد كه هنوز در مورد تعطيلات زمستاني به هيچ نتيجه‌اي نرسيده‌اند.
 
وي در ادامه گفت: اين طرح بايد به مجلس ارائه شود اما هنوز به نتيجه‌اي نرسيده است.
 
جلوگيري از ثبت نام دانش‌آموزان به بهانه كمك به مدرسه؛ ممنوع
 
بطحايي افزود: گزارش‌هايي به ما رسيده بود كه در برخي مدارس اجحاف و سختگيري‌هايي به اولياء مي‌شود، بنابراين تيمي را مامور كرديم تا مهر ماه اين موضوع را مراقبت و كنترل كند تا خداي نكرده حقي از والدين و دانش‌آموزان تضييع نشود.
 
وي ادامه داد: اين تيم موظف است بررسي كند كمك‌هايي كه از اولياء گرفته مي‌شود به هيچ وجه اجبار نباشد، خداي نكرده مواردي كه پيش از اين خود شما اصحاب رسانه گزارش داده‌ايد مجدد تكرار نشود كه به بهانه كمك به مدرسه از ثبت‌نام جلوگيري مي‌شد.
 
وزير آموزش و پرورش در بخش ديگري از اين گفت‌وگو يادآور شد كه كميته مورد بحث در سطح استان‌ها، تخلفات طرح شده را پيگيري خواهد كرد.
 
وي با بيان اينكه همانند هر سال ستاد ثبت‌نام تشكيل شده است، گفت: در برخي از مدارس استقبال بيش از ظرفيت است و ما مجبور هستيم محدوده جغرافيايي براي ثبت‌نام تعيين كنيم؛ ستاد ثبت‌نام مسئوليت اين كار را بر عهده دارد.
 
نتيجه تعرض به دانش‌آموزان مدرسه غرب تهران اگر لازم بود اعلام مي‌شود 
 
بطحايي در ارتباط با تعرض به دانش‌آموزان در يكي از مدارس تهران، گفت: ابتدا بايد مقام‌هاي قضايي كار خود را انجام دهند و ما نتيجه را اگر لازم بود خدمت شما اعلام خواهيم كرد.
 
وي سپس با اشاره به آزمون امسال استخدامي آموزش و پرورش، گفت: با پيش‌بيني‌هايي كه براي كمبود نيروي انساني كرده‌ايم، هيچ نگراني براي اين موضوع نداريم. با رديف‌هاي استخدامي كه امسال گرفتيم و همچنين ورودي‌هايي كه از دانشگاه فرهنگيان داريم و حق‌التدريسي‌هايي كه از گذشته با ما همكاري مي‌كردند، جمعا مشكل امسال را برطرف خواهند كرد و جاي نگراني وجود ندارد.
 
وزير آموزش و پرورش در پايان گفت: براي سال‌هاي آينده كه شيب بازنشستگي نسبت به حال حاضر بيشتر خواهد شد پيش‌بيني‌هايي صورت گرفته و مردم خوب ما نبايد از اين جهت نگران باشند، ان‌شاءالله آموزش و پرورش مثل سال‌هاي قبل با كمترين مشكل سال آموزشي جديد را آغاز مي‌كند.