طولانی ترین بازار صعودی در تاریخ به پایان رسیده است

پایان بازار جهانی :

طولانی ترین بازار صعودی در تاریخ به پایان رسیده است


None
به گزارش تیتر برتر ؛

در روز چهارشنبه هفته گذشته ، بازارهای سهام ایالات متحده بدترین فروش عمده خود را از ماه فوریه گذشته تجربه کردند. نوسانات به 44٪ افزایش یافت و معاملات در سطوحی انجام شد که آخرین بار در ماه مارس گذشته دیده شده بود. سود دارایی های خزانه به طور آهسته کاهش یافت و سود اوراق 10 ساله به اندازه 10 واحد از قله 7 ساله نزول پیدا کرد. رشد سهام به شدت تحت تاثیر عرضه کلی سهام شرکت های بخش فناوری قرار گرفت و شاخص Nasdaq Composite را 4.1٪ کاهش داد. شاخص میانگین صنعتی داو جونز و S & P 500 نیز به ترتیب 3.15٪ و 3.29٪ سقوط کردند.


آیا بازار بزرگ خرید به پایان رسید؟


شاید بسیاری بر این باورند که طولانی ترین بازار صعودی در تاریخ به پایان رسیده است. البته وقتی که شاخص S & P 500 در زمان "اصلاح روند"، طی 7 روز معاملاتی در ماه گذشته بیش از 10% کاهش یافت، فروش عمده بدی را تجربه کردیم. پس از آن، با افزایش داده های اقتصادی، رشد دستمزد به 2.9٪ رسید و این نشان می دهد که فشارهای تورمی در حال شکل گیری بوده و فدرال رزرو مجبور است که تشدید سیاست پولی را سریعتر کند.


این بار هم تفاوت زیادی به چشم نمی خورد. تنها تفاوت آن است که واکنش به نرخ بهره بالاتر با کمی تاخیر انجام شد. سود اوراق بهادار از آغاز ماه سپتامبر، در اوراق 10 ساله خرانه داری 40 واحد افزایش یافته است. این مسئله باعث ارزیابی رشد بسیاری از سهام، به ویژه بخش فناوری شده است. زمانی که بازده مورد نیاز یک سهم که عامل مهمی در ارزیابی سهام است، در یک دوره زمانی کوتاه افزایش می یابد مشاهده این نوع واکنش عجیب نیست.


اکنون، ممکن است تعریف فروش عمده سهام، به صورت برداشت سود توسط بسیاری از سرمایه گذاران باشد که بازده سهام خود را در پورتفولیوی خود بازنویسی می کنند. بعضی از سرمایه گذاران نیز با توجه به اینکه شاخص S & P 500 در حال رسیدن به میانگین متحرک 200 روزه است، در حال بررسی سطوح اصلی تکنیکال می باشند. این سطح ساپورت مهم در سال 2018 سه بار نقض شده است و اما دوباره قیمت ها از آن حد بالاتر رفته است. با این حال بسته شدن قیمتها در سطوح پایین در دو یا سه روز متوالی ممکن است شدت فروش عمده را در طی چند روز افزایش دهد.


دونالد ترامپ گفت: " به نظر من مشکل در خزانه داری و فدرال رزرو است. فدرال رزرو به جنون رسیده است و هیچ دلیلی برای آنها وجود ندارد. من در این مورد راضی نیستم"


در اینکه فروش عمده روز چهارشنبه نتیجه اشتباه فدرال رزرو بوده است، با ترامپ موافقیم اما باید به او یادآوری شود که جنگ تجاری او با چین و اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران نیز در این اوضاع دخیل است. اقدامات او باعث ایجاد فشارهای تورمی شد و فدرال رزرو نمی توانست در اوضاع داغ اقتصادی، سیاست خود را متوقف کند. افزایش فروش عمده سهام احتمالا منجر به توقف افزایش نرخ بهره خواهد شد، اما فدرال رزرو بیشتر نگران عملکرد کلی اقتصاد خواهد بود نه فقط قیمت های سهام.


در حال حاضر برای متقاعد کردن سرمایه گذاران که هنوز هم درآمدها بالا هستند و چشم انداز درخشانی وجود دارد، همه چیز به فصل درآمدها بستگی دارد که روز جمعه آغاز می شود. اگر شرکتهای آمریکایی تحت تاثیر عواملی مانند اختلافات تجاری، قیمت های وارداتی بالاتر، قدرت دلار و سایر متغیرها تصویر غم انگیزی را ارائه دهند، تائیدی خواهد بود بر این امر که کار بازار سهام در سال 2018 به پایان رسیده است.

دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...