تولید ناخالص ملی جمهوری خلق چین بسیار ناامید کننده است

تولید ناخالص ملی جمهوری خلق چین بسیار ناامید کننده است


پس از انتشار رشد تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه سوم سال 2018 که کمتر از انتظارات بازار بود، اغلب سهام آسیا صبح امروز آشفته بودند. جو بدون ریسک بازارهای آسیا ممکن است امروز به بازارهای اروپا نیز سرایت کند و سپس در بعد از ظهر به وال استریت برگردد.
به گزارش تیتر برتر ؛

هفته ای که گذشت یک هفته معاملاتی آشفته ای برای بازار سهام بود زیرا نگرانی از رشد جهانی، دغدغه های بودجه دولت ایتالیا و تنش های ژئوپلیتیک منجر به زوال احساسات ریسک پذیری شده است.


اگر چه خریدارن سهام جهانی به لطف افزایش درآمد شرکت های آمریکایی در اواسط هفته در بازار ظاهر شدند اما حضور آنها بسیار کوتاه مدت بود زیرا تصمیمات تهاجمی فدرال رزرو انتظارات بالا رفتن نرخ بهره را در ایالات متحده تقویت کرد. با توجه به اینکه خطرات ژئوپلیتیکی احتمال ریسک گریزی را افزایش می دهد، سرمایه گذاران باید کمربندهای خود را ببندند زیرا ممکن است مسیر خشن و سنگینی در سراشیبی بازار سهام جهانی برای رانندگی وجود داشته باشد.


پس از انتشار رشد تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه سوم سال 2018 که کمتر از انتظارات بازار بود، اغلب سهام آسیا صبح امروز آشفته بودند. جو بدون ریسک بازارهای آسیا ممکن است امروز به بازارهای اروپا نیز سرایت کند و سپس در بعد از ظهر به وال استریت برگردد.


کاهش تولید ناخالص داخلی چین به 6.5٪ در سه ماهه سوم


صبح امروز ضربه شدیدی به احساسات بازار نسبت به دومین اقتصاد بزرگ جهان وارد شد زیرا گزارشات نشان داد که میزان رشد از زمان بحران مالی جهان در طی سه ماهه سوم، به پایین ترین حد خود رسیده است.


تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه سوم به 6.5٪ رسید که کمتر از 6.7٪ است که در سه ماهه دوم ثبت شده بود زیرا تنش های تجاری با ایالات متحده بر اقتصاد تاثیر گذاشته است. رشد دلسرد کننده چشم انداز چین به دلیل تاثیر تعرفه های ایالات متحده، قطعا خبر بدی برای بازارهای نوظهور است - به ویژه آنهایی که دارای وابستگی اقتصادی شدیدی به ملت هستند. هنگامی که چین عطسه کند، نه تنها بازارهای نوظهور است که سرما می خورد بلکه به بقیه دنیا نیز سرایت خواهد کرد. افزایش نشانه های دیگری از کاهش سرعت حرکت اقتصادی، احتمال ریسک گریزی را بیشتر خواهد کرد که در نهایت بر احساسات جهانی تأثیر می گذارد.


لیره ترکیه ستاره ارزهای بازارهای نوظهور


این هفته، یک هفته معاملاتی مثبتی برای لیره ترکیه بود زیرا از روز دوشنبه به میزان 2.88٪ در برابر دلار افزایش یافته است. کاهش تنش بین ایالات متحده و ترکیه پس از آزادی کشیش آمریکایی اندرو برونسون می تواند عامل مهمی در استقبال از لیره باشد. در حالی که خوشبینی نسبت به لغو برخی تحریم های آمریکا در مورد ترکیه به نفع لیره شده است اما این روند صعودی در برابر عوامل خارجی مانند قدرت دلار و تنش های تجاری، محدود می شود. از دید تکنیکال، اگر نمودار هفتگی روند دلار/ لیره پایین تر از سطح 5.60 بسته شود، این احتمال وجود دارد که تا سطح 5.45 نیز کاهش یابد.


یورو/دلار مرکز توجه بازار ارزی


 سنگینی ترکیب عواملی مانند عدم قطعیت در مورد برنامه های بحث برانگیز بودجه ایتالیا و تحولات براگزیت در این هفته، به شدت به یورو معطوف شده است. قدرت گرفتن دلار نیز همچون نمکی بر زخم روند یورو/دلار شد تا صبح جمعه به سطح 1.1440 کاهش یابد. روند یورو/دلار در بیشتر روزهای این هفته معاملاتی، مورد تهدید قرار گرفته است و اگر قیمتهای نمودار هفتگی زیر سطح 1.1480 بسته شود، احتمال نزول در کوتاه مدت وجود خواهد داشت. ضعف پایدار زیر سطح 1.1480، ممکن است سبب سقوط به سطوح 1.1420 و 1.1380 گردد.

دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...