ممنوعیت صادرات کالاهای وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی

آیا تحریم های آمریکا تاثیری بر قیمت ارز دارد؟


سیدحسین حسینی‌شاهرودی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نوسانات موجود در بازار ارز طی ماه‌های اخیر، گفت: برخی اقدامات و تصمیماتی که از سوی بانک مرکزی اتخاذ شده، می‌تواند به ثبات در قیمت انواع ارز، به‌خصوص دلار طی ماه‌های آینده امیدوار بود.
به گزارش تیتر برتر ؛

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است که تحریم‌‌های آمریکا تاثیری بر قیمت ارز ندارد.

وی با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا تاثیری در قیمت ارز ندارد، افزود: سیاست‌های دولت و وضعیت بازار داخلی و نیز نحوه مواجهه با تحریم‌های آمریکا بیشترین تاثیر را بربازار ارزخواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سیاست‌های جدید بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز، اظهار داشت: مردم از وضعیت معیشتی خود رضایت ندارند، به طوری که اعتراضات‌شان را به ما نمایندگان اعلام می‌کنند و ما هم طبق وظیفه ذاتی نظارتی خود، نارضایتی مردم را به دولت منقل کرده‌ایم، اما گویا گوش شنوایی برای رسیدگی به وضع معیشتی مردم در دولت وجود ندارد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه کارگران و کارمندان وضعیت مناسبی ندارند که باید به وضع آنها رسیدگی شود، افزود: وقتی بحث معیشت مطرح می‌شود، باید توجه داشته باشیم که بخشی از مردم با کمترین حقوق زندگی می‌کنند.

حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: فشارهای اقتصادی متوجه اقشار ضعیف است و هر تصمیمی در حوزه اقتصادی اتخاذ می‌شود، باید متوجه رفع مشکل از اقشار ضعیف اقتصادی باشد، در غیر این صورت راه به جایی نمی‌برد.

وی با ابراز تاسف از اینکه نوسانات ارز به‌‌طور مستقیم بر روی معیشت و اقتصاد جامعه تاثیر گذاشته است، گفت: دولت باید تمام تلاش خود را برای ثُبات در بازار ارز به کار گیرد.

حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: تلاطم در بازار ارز و سکه ناشی از هجوم نقدینگی سرگردان در جامعه نیست، بلکه متاثر از اشتباه در تصمیم‌گیری، مدیریت و سیاست‌گذاری نادرست است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان درباره تاثیر ایجاد بازار ثانویه بر بازار ارز، خاطرنشان کرد: زمانی که متقاضیان بتوانند ارز خود را از این بازار تامین کنند، بر بازار ارز تاثیر خواهد گذاشت و التهابات بازار را نیز کاهش خواهد داد.

دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...