تاسف شدید اروپا، آلمان، فرانسه و انگلیس از تحریم‌های آمریکا علیه ایران

ابراز تاسف اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه و انگلیس از تحریم‌های آمریکا علیه ایران


اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه و انگلیس با انتشار بیانیه‌ای مشترک از اقدام آمریکا در اعمال دوباره تحریم‌های ــمعلق‌شده براساس برجام ــ علیه ایران، شدیداً ابراز تاسف کردند.
به گزارش تیتر برتر ؛

اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه و انگلیس در بیانیه خود بر تلاش برای حفاظت از شرکت‌های اروپایی به‌منظور انجام کسب‌و‌کار مشروع با تهران تاکید کردند.

به‌نوشته رویترز، در بیانیه اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه و انگلیس که روز جمعه منتشر شده و امروز دوشنبه بار دیگر منتشر و بر آن تاکید شده، آمده است: «هدف ما حفاظت از کنشگران اقتصادی اروپایی دارای تبادلات تجاری مشروع با ایران و در راستای قوانین اروپایی و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد است».

دور جدید اعمال دوباره تحریم‌های برداشته‌شده براساس برجام از سوی دولت آمریکا علیه ایران از صبح امروز به‌وقت تهران آغاز شد.

طبق تصمیم دولت آمریکا برای اعمال دوباره تحریم‌های ضدایرانی، بخش انرژی، کشتیرانی و مالی ایران که شامل بیش از 700 نهاد و شخص است، در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار می‌گیرند و هرگونه تبادل مالی و تجاری با آن‌ها از نظر آمریکایی‌ها ممنوع می‌شود. بسیاری از این 700 نهاد و شخص مورد تحریم، پیشتر در دوران اوباما نیز تحت تحریم بوده‌اند، هرچند که در پی توافق برجام، تحریم‌های اعمالی علیه آن‌ها معلق شد، با این حال حدود 300 مورد از نهادها و اشخاص تحت تحریم به‌تازگی وارد فهرست تحریمی آمریکا شده‌اند.

دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...