حق مناطق جنگی به فرهنگیان کردستانی پرداخت می‌شود

حق مناطق جنگی به فرهنگیان کردستانی پرداخت می‌شود


‌نماینده مردم دیواندره، سنندج و کامیاران در مجلس‌ گفت: حق مناطق جنگی و ایثارگری تا پایان ماه جاری در احکام کارگزینی فرهنگیان، لحاظ می‌شود.
به گزارش تیتر برتر ؛

‌سید احسن علوی از پرداخت حق منطقه جنگی به معلمان استان کردستان خبر داد و اظهار کرد: استان های کردستان، آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه و خوزستان پنج منطقه مرزی و جنگی در کشور هستند که پرداخت حق منطقه جنگی به فرهنگیان در این استان ها به تصویب رسیده است.

وی با بیان اینکه پیش از این، در استان کردستان، به معلمان شهرستان های بانه، سقز و مریوان حق مرزی بودن پرداخت می شد، افزود: علی رغم تلاش های صورت گرفته متاسفانه نتوانستیم برای شهرستان های کامیاران، سنندج و دیواندره به دلیل دور بودن از مرز این حق را منظور کنیم.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اکنون بر اساس این طرح، حق منطقه جنگی به شهرهای استان کردستان به جز سقز و بانه و مریوان که دارای حق منطقه مرزی هستند از دی ماه پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به حقوق نازل معلمین و افزایش حق الزحمه و ایجاد انگیزه در این قشر، و همچنین باتوجه به توان دولت و بودجه ای که در اختیار دارد، این مهم باید اجرایی شود.

علوی خاطرنشان کرد: معلمین قشری هستند که همیشه برای بالندگی و رشد علمی کشور تلاش می کنند، لذا باید دولت برای حمایت از این قشر اهتمام ویژه ای داشته باشد.منبع: ایسنا
دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...