ژاپن: از طرح ترزا می برای برگزیت حمایت می‌کنیم

ژاپن: از طرح ترزا می برای برگزیت حمایت می‌کنیم


نخست وزیر ژاپن از همتای بریتانیایی خود خواست از خروج از اتحادیه اروپا بدون یک توافقنامه خودداری کند، اما در عین حال تاکید کرد توکیو از توافقنامه 'ترزا می' برای خروج از اتحادیه اروپا حمایت خواهد کرد.
به گزارش تیتر برتر ؛ نخست وزیر ژاپن از همتای بریتانیایی خود خواست از خروج از اتحادیه اروپا بدون یک توافقنامه خودداری کند، اما در عین حال تاکید کرد توکیو از توافقنامه 'ترزا می' برای خروج از اتحادیه اروپا حمایت خواهد کرد.
بیشتر توسعه دهد.
قرار است بریتانیا در ماه مارس سال میلادی جاری از اتحادیه اروپا خارج شود.
نخست وزیر ژاپن همچنین از تلاش‌های می‌برای تضمین ثبات قانونی برای شرکت‌های فعال در بریتانیا از طریق ایجاد یک دوره انتقال تقدیر کرد.
‌می‌نیز به آبه گفت: توافق «برگزیت» برای ژاپن نیز مفید است و از پشتیبانی آبه در این راستا تقدیر کرد.
با توجه به اینکه «توافقنامه مشارکت اقتصادی» بین ژاپن و اتحادیه اروپا در ماه فوریه امسال اجرایی می‌شود، آبه و می‌توافق کردند تا مشارکت اقتصادی جدیدی را بین دو کشور ایجاد کنند.
آبه همچنین به می‌گفت که ژاپن از تلاش بریتانیا برای پیوستن به پیمان تجاری اقیانوس آرام (تی پی پی) حمایت خواهد کرد.
آبه و می‌توافق کردند تا پیش از برگزاری اجلاس سران گروه ۲۰ در شهر اوساکای ژاپن، کشورهایشان از طریق اقداماتی همچون تجارت آزاد، برای دستیابی به رشد اقتصادی و کاهش اختلاف نظر فیمابین همکاری کنند آن‌ها متعهد شدند تا تلاش کنند این اجلاس سران با موفقیت برگزار شود.
پس از این ملاقات، آبه و می‌یک کنفرانس خبری مشترک برگزار کردند آبه در این کنفرانس عنوان داشت ژاپن و بریتانیا مشارکت‌های دوجانبه قوی‌ای را در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی برقرار کرده اند.
وی افزود مشارکت بین دو کشور حتی پس از «برگزیت» نیز پابرجا خواهد بود و احتمال دارد قوی‌تر نیز شود.
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...