تذکر ولی ملکی در مورد ضرورت تخصیص اعتبار ۱۵ هزار میلیاردی برای رتبه‌بندی معلمان

تذکر ولی ملکی در مورد ضرورت تخصیص اعتبار ۱۵ هزار میلیاردی برای رتبه‌بندی معلمان


سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: معلمین در وضعیت بدی به سر می‌بند. ضرورت دارد که مبلغ ۱۵ هزار اعتبار میلیارد تومان لازم برای رتبه‌بندی معلمان لحاظ شود.
به گزارش تیتر برتر ؛

ولی ملکی نماینده مردم مشکین شهر در مجلس در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز خطاب به رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه رئیس آموزش و پرورش گفت: برای تامین معیشت و بالا بردن کرامت و منزلت اجتماعی معلمان عزیز،‌ ضرورت دارد که مبلغ ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم برای رتبه‌بندی معلمان لحاظ شود. وقتی مقام معظم رهبری، تخصیص اعتبار به امر آموزش و پرورش را نه به عنوان هزینه بلکه به عنوان سرمایه‌گزاری می‌داند بنابراین برداشت از صندوق توسعه ملی و جبران کسری اعتبار به این امر می‌تواند توجیه اقتصادی و منطقی داشته باشد.

وی افزود: معلمین عزیز ما در وضعیت بدی به سر می برند. این عزیزان در شیفت دوم یا شب به عنوان یک مسافرکش فعالیت می‌کنند تا بتوانند معیشتشان را تامین کنند. در حالتی که با ۱۵ هزار میلیارد تومان ما می‌توانیم تمامی معلمین را رتبه‌بندی کرده و مشکلاتشان را حل کنیم.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین خطاب به وزیر نیرو گفت: علی رغم دستورات کتبی صادره و قول‌های شفاهی داده شده هنوز اقدام عملی برای پیمان‌سپاری مجتمع آبرسانی سبلان برای سدهای مشکین شهر انجام نشده است. تاکید می‌کنم در صورت بی‌توجهی به این امر تمامی اسناد و مدارک را در اختیار اصحاب جراید قرار می‌دهم.

/ایسنا
دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...