مقصودی

مقصودی:

وزارت آموزش و پرورش، وزارتخانه خود را به یک بنگاه سیاسی تبدیل کرده است


نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی: اینکه در آموزش و پرورش کسری اعتبار دارید شکی نیست، اما این دلیل نمی‌شود که از اولیا و دانش‌آموزان پولی گرفته و این کسری اعتبار از این طریق جبران شود.
به گزارش تیتر برتر ؛

حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه ۱۶ دی ماه ۹۷) در جریان سؤال خود از بطحایی وزیر آموزش و پرورش درباره چرایی اخذ هزینه‌های بالا از تحصیل دانش‌آموزان در مدارس کشور اظهار داشت: سؤال ما درباره اخذ هزینه از دانش‌اموزان و اولیای آنها در کلیه مدارس است.

وی افزود: اینکه آقای وزیر می‌گوید به اجبار پولی گرفته نمی‌شود، توهین به شعور ما نمایندگان و مردم است. مردم به ما می‌خندند. 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه در آموزش و پرورش کسری اعتبار دارید شکی نیست، اما این دلیل نمی‌شود که از اولیا و دانش‌آموزان پولی گرفته و این کسری اعتبار از این طریق جبران شود.

وی بر همین اساس اضافه کرد: براساس قانون، فرزند یک کارگر همان حقی را دارد که فرزند یک تاجر دارد، مایه شرم است که امروز این اصل قانون اساسی در حال از بین رفتن است.

مقصودی با اشاره به ۱۸ نوع طبقه‌بندی در مدارس، از انتصاب و عزل‌های روزهای اخیر وزارت آموزش و پرورش انتقاد کرد و گفت که وزارت آموزش و پرورش با این انتصاب‌های اخیرش، وزارتخانه خود را به یک بنگاه سیاسی تبدیل کرده است.

وی در همین رابطه اشاره کرد: آموزش و پرورش را از این روزها دو دستی تقدیم بازی‌های سیاسی کرده‌اید و در حقیقت این وزارتخانه و دستگاه‌های زیرمجموعه‌اش به کسانی واگذار شده است که نه تخصصی دارند و نه اصل و نسبی.

وی همچنین عنوان کرد: ای کاش وزیر آموزش و پرورش هم همانند وزیر بهداشت در راستای حقوق دانش‌اموزان و مدارس استعفا می‌داد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش از بی‌عدالتی آموزشی و همچنین فقر طبقاتی و روند تحصیل دانش آموزان انتقاد کرد و یادآور شد: متأسفانه شما در بخش آموزش و پرورش مشکلات و عقب‌ماندگی‌ها به چنگیز و دولت قبل نسبت می‌دهید، اینها همه بهانه،‌مسکن و گفتمان‌درمانی است.

مقصودی در ادامه سخنانش تصریح کرد: باید نگاه رئیس‌جمهور و وزیر آموزش و پرورش این دولت نسبت به بخش‌های مختلف آموزش و پرورش عوض شود.

«شقاوت و سعادت هر جامعه حاصل اندیشه معلم است، بنابراین صدای معلم باید در کلاس درس شنیده شود نه در زندان»

دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...