فوتبال

تشنجی بزرگ در دنیای فوتبال/ آیا باشگاه های بزرگ جهان از لیگ قهرمانان اروپا خارج می شوند؟


تیمهای بزرگ اروپا تصمیم گرفته اند تا با خارج شدن از سایه یوفا، لیگی را تحت عنوان سوپر لیگ اروپا برقرار نمایند و بتوانند چالشی فراتر از چالش های موجود را چه به لحاظ تجاری و چه فنی و رقابتی حاصل نمایند.
به گزارش تیتر برتر ؛

فوتبال لیکس در هفته گذشته بار دیگر دنیای فوتبال را دچار تشنجی بزرگ کرد تا با کمک نشریه سان پروژه مخفیانه "سوپر لیگ اروپا" فاش شود و دست بسیاری از ابرقدرت های قاره سبز را رو کنند! چرا که بر اساس افشاگری بزرگ این نشریات، لیگ قهرمانان اروپا آخرین روزهای عمر خود را سپری می کرد!

ماجرا از این قرار است که باشگاه هایی چون: چلسی، منچستر یونایتد، منچستر سیتی، لیورپول، آرسنال، بایرن مونیخ، پاری سن ژرمن، بارسلونا و رئال مادرید، یوونتوس و آث میلان و اینتر میلان و بورسیا دورتموند و ....، در جلساتی که برای 2 سال به طول انجامیده است، تصمیم گرفته اند تا با خارج شدن از سایه یوفا، لیگی را تحت عنوان سوپر لیگ اروپا برقرار نمایند و بتوانند چالشی فراتر از چالش های موجود را چه به لحاظ تجاری و چه فنی و رقابتی حاصل نمایند.

این اتفاق فقط مربوط به لیگ قهرمانان اروپا نیست! چرا که باشگاه های مذکور به طور رسمی می خواهند از لیگ های داخلی خود جدا شوند و در چارچوب یک لیگ دستچین شده از برترین ها به رقابت بپردازند! یعنی تک قطبی کردن فوتبال جهان برای ابر قدرت ها و تک زمینه کردن میادین نبرد ها! اتفاقی که مخالفین و موافقینش را سخت به هیاهو وا داشته است.

این ماجرا بسیار جدی تر از یک ادعاست، اتاق فکر باشگاه ها برای 2 سال روی این پروژه کار کرده است و حتی طرح و برنامه آن نیز آماده اجرایی شدن است، جیانی اینیفانتینو ریاست سازمان فیفا در واکنش به این ماجرا که خطرش را شدیدا بیخ گوش خود حس می کند، تمامی بازیکنانی که حاضر شوند در چنین رقابتی که خارج از نظارت یوفا و فیفا برگزار خواهد شد به میدان بروند، از تمامی رقابت های ملی محروم خواهند شد تا این واکنش تند اینفانتینو حاکی از آن باشد که این اتفاق در آستانه رخ دادن و کاملا واقعی است!

مطمئنا اگر این پروژه سوپرلیگ جنجالی اجرایی شود، نه تنها لیگ قهرمانان اروپا، بلکه تمامی لیگ های معتبر اروپایی نیز دچار افت فاحش مخاطب خواهند شد و در آستانه نابودی قرار خواهند گرفت، چرا که هدف سوپر لیگ اروپا، تجمیع ابر قدرت ها در کنار یکدیگر و خارج کردن فوتبال از سطح فعلی آن و ارتقاء باشگاه ها به درآمدی ماورایی است! هرچند که یوفا از وحشت این اتفاق پیشنهاد مذاکره ای فوق العاده را به باشگاه های متمول داده است!

دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...